gesp wrote:
Ben het niet met je eens dat het naïef is, wel dat festivals achteraan in de rij staan. Vind het goed dat de intentie er bij festivals is om samen te werken, is belangrijk omdat ze allemaal belang bij doorgang en optredende artiesten hebben.
Tekst gedelete wegens te lang
Uw redenering klopt niet hoor.
Met of zonder maatregelen zal het aantal besmettingen hetzelfde zijn. Dat is de bedoeling.
Maar deze zullen verspreid worden in tijd.
Het blijft de bedoeling om zo veel mogelijk mensen te besmetten (60-70%) om een zo groot mogelijke groep immuun te maken.
De huidige maatregelen zijn er om die besmettingen te rekken in tijd, niet om het aantal te verminderen of te beperken.
Met als eenvoudige reden dat als nu ineens de hele of een te grote groep besmet raakt ziekenhuizen etc die groep niet de zorg kan bieden die nodig is (voor sommigen -> een minderheid).
Daarom hebben experts in België bv. gepleit om de scholen wel open te laten zodat via die weg veel mensen kunnen besmet worden die niet in een risicogroep zitten: kinderen hebben nl. geen symptomen en de meerderheid van ouders van jonge kinderen zijn ook bestand tegen dit virus (alleszins niet levensbedreigend voor de meesten).
De spreiding in tijd brengt ook extra tijd in het zoeken naar medicatie.
Voor de festivals moet je dus hopen dat tegen de zomer het grootste deel van de bevolking het virus heeft opgelopen. En gezien het bovenstaande, liefst niet teveel tegelijk.