Pearl Jam is een band die 2 jaar op voorhand moet geboekt worden. Heb ik ooit eens ergens gelezen. Dus stel dat zij de headliner nog zouden zijn en stel dat die 2 jaar klopt, waarom dan zolang wachten met het aan te kondigen?
Tja op RW waren ze gwn zeer goed en speelden ze de 2u die ze hadden gekregen vol.Pearl Jam vorig jaar op Pinkpop gezien. Viel zwaar tegen. Startten 15 min te laat en stopten 20 min te vroeg. Nog tijd staan wachten op een encore die niet kwam. Die hoef ik nooit weer te zien. Ook qua sound zie ik niet echt een goede match. Maar geloof dat daar al genoeg over gediscussieerd is.
Grappig, ik heb een keer exact dezelfde lijst gemaakt en gepost hier een paar maanden geleden. kan hem alleen even niet meer vindenIets heel anders. Heb even een draaitabel in Excel gemaakt van de muziekstijl (bron: bio van de bands op Graspop-website waarbij ik de bands zonder genoemde stijl heb gegoogeld).
Valt op dat metalcore en hard rock zwaar oververtegenwoordigd zijn. Metalcore werd zo'n drieduizend pagina's eerder al benoemd. Liefhebbers van hardcore, death metal, prog en punkrock komen ook goed aan hun trekken. Het valt me vooral op dat power metal en symfonische metal behoorlijk achterblijven. Verder zegt het allemaal niet zoveel natuurlijk. Stijl is maar een hokje, terwijl bands doorgaans wel in meer van deze gecategoriseerd kunnen worden.
Bekijk bijlage 4411
headliners is er toch maar 1 van de 8? zou dat niet opvallend aanwezig noemen. verder wel eens dat er veel metalcore bands staanVooral metalcore is dit jaar opvallend aanwezig, zowel bij headliners als bands overdag. Toch zeker in vergelijking met andere jaren.
Hard rock lijkt me zo een algemene term waar ze nogal veel bands kunnen in steken.
En blijkbaar staat er ook maar één echte metalband inIets heel anders. Heb even een draaitabel in Excel gemaakt van de muziekstijl (bron: bio van de bands op Graspop-website waarbij ik de bands zonder genoemde stijl heb gegoogeld).
Valt op dat metalcore en hard rock zwaar oververtegenwoordigd zijn. Metalcore werd zo'n drieduizend pagina's eerder al benoemd. Liefhebbers van hardcore, death metal, prog en punkrock komen ook goed aan hun trekken. Het valt me vooral op dat power metal en symfonische metal behoorlijk achterblijven. Verder zegt het allemaal niet zoveel natuurlijk. Stijl is maar een hokje, terwijl bands doorgaans wel in meer van deze gecategoriseerd kunnen worden.
Bekijk bijlage 4411
Graspop boekt langzaamaan toch wel iets breder, getuige ook bands als Europe, Foreigner, Killing Joke, Deep Purple, Scorpions etc.
Get over it. Al die genre discussies hier is het uw ding niet, ga dan niet kijken.Motley Crue is vele malen logischer om op een metalfestival te staan dan Pearl Jam
Get over it. Al die genre discussies hier is het uw ding niet, ga dan niet kijken.
Iets heel anders. Heb even een draaitabel in Excel gemaakt van de muziekstijl (bron: bio van de bands op Graspop-website waarbij ik de bands zonder genoemde stijl heb gegoogeld).
Valt op dat metalcore en hard rock zwaar oververtegenwoordigd zijn. Metalcore werd zo'n drieduizend pagina's eerder al benoemd. Liefhebbers van hardcore, death metal, prog en punkrock komen ook goed aan hun trekken. Het valt me vooral op dat power metal en symfonische metal behoorlijk achterblijven. Verder zegt het allemaal niet zoveel natuurlijk. Stijl is maar een hokje, terwijl bands doorgaans wel in meer van deze gecategoriseerd kunnen worden.
Voor mij geen twijfel, een kleinere metalact die doorgeschoven wordt. Zo kijk ik nu enorm uit naar een volledige headlineshow van Gojira in het donker. Een band als Amon Amarth mag van mij zonder enige twijfel headlinen.Ben wel benieuwd: Wat zien jullie hier dan liever? Een ''kleinere'' metalband die omhoog geschoven wordt en de headlinerpositie krijgt of een niet metalact als Muse of Pearl Jam die komt headlinen?
Doe ik ook niet. Volgens mijn eigen clashfinder verlaat ik de zondag al rond 21u het terrein; dat zou ik gewoon uitermate jammer vinden.Get over it. Al die genre discussies hier is het uw ding niet, ga dan niet kijken.
idd een metalact toevoegen en amon amarth doorschuiven als headliner, alleen denk ik dan dat je een podium moet kiezen om vooraan te staan bij gojira of amon amarth.Voor mij geen twijfel, een kleinere metalact die doorgeschoven wordt. Zo kijk ik nu enorm uit naar een volledige headlineshow van Gojira in het donker. Een band als Amon Amarth mag van mij zonder enige twijfel headlinen.
Tot enkele jaren geleden verkocht Graspop ook nooit uit, dat leek nooit een doel opzich. Die grotere commerciëlere namen zijn voor mij echt niet nodig. Biedt de opkomende bands dat grote podium en hou het genre hiermee in beweging.
Ohh voor mij 100% kleinere act doorschuiven!!Ben wel benieuwd: Wat zien jullie hier dan liever? Een ''kleinere'' metalband die omhoog geschoven wordt en de headlinerpositie krijgt of een niet metalact als Muse of Pearl Jam die komt headlinen?
eindelijk iemand die het dan toch aandurft om de vraag per mail te stellenidd een metalact toevoegen en amon amarth doorschuiven als headliner, alleen denk ik dan dat je een podium moet kiezen om vooraan te staan bij gojira of amon amarth.
en nu zal denk ik amon amarth sub zijn van gojira.
kreeg gisteren een reactie van graspop op de vraag wanneer nu eidelijk de laatste headliner bekend werd? antw.: geduld is een schone deugd
Je mist het punt een beetje. Het gaat niet alleen om waar ik (of anderen) zelf zouden gaan kijken. De meesten hier (ik in ieder geval wel) vinden bands als Pearl Jam en Muse volgens mij best tof. De discussie gaat over of ze bij de identiteit van Graspop passen, dus of de organisatie überhaupt zou overwegen ze te boeken, mochten ze de kans krijgen. Ik denk zelf van niet. Vertelde gisteren ook wat vrienden over de staat van de headliner discussie hier, die moesten hardop lachen bij het idee van Muse of Pearl Jam op Graspop. “100% Werchter bands” was hun reactie ook. Het is maar een anekdote, geen sluitend bewijs of wat dan ook, maar ik denk echt dat we ons hier op het forum gek zitten te maken met totaal onrealistische opties.Get over it. Al die genre discussies hier is het uw ding niet, ga dan niet kijken.
Nou, volgens mij heb je daarin nu juist meer medestanders gevonden want ook al is dat totaal niet mijn ding, dat is wél al jaren onderdeel van de identiteit van Graspop. Ook op headline posities. Een modern alternative rock bandje kan nog geboekt worden als het overdag in de Metal Dome kan staan ofzo, net als dat punk of elektronische acts wel op lagere posities staan. Maar niet als headliner. Zo boekt Graspop simpelweg niet.Mij maakt het ook helemaal niks uit wat er staat. 3 a 4 namen is al voldoende voor een dagticket en de overige 30 namen doen ze maar mee wat ze willen. Vorig jaar had ik op de vrijdag 7 bands om te zien, 5 vroeg op de dag en 2 headliners, daartussen een gat van 5 uur. Hoorde je me ook niet over klagen
Het gaat mij vooral om het eindeloze bashen van oudere hardrock en (glam)metalbands die er om wat voor reden dan ook niet thuis zouden horen.
Muse of Pearl Jam. Voor deze bands zou ik zelf niet snel een ticket kopen dus zijn een unieke ervaring. Ik vind Gojira en Parkway Drive toffe bands maar ik heb ze vaker gezien, dat extra half uur ofzo doet me niet zo veel.Ben wel benieuwd: Wat zien jullie hier dan liever? Een ''kleinere'' metalband die omhoog geschoven wordt en de headlinerpositie krijgt of een niet metalact als Muse of Pearl Jam die komt headlinen?