Graspop Metal Meeting 2025

indeling op
dagen, podia en volgens volgorde van spelen

hoe veel overzichtelijker moet het worden?:LOL:
Zelf vind ik het gewoon logischer om de dagen horizontaal en onder elkaar te hebben, met de grootste bands bovenaan de dag. Nu staat Spiritbox bijvoorbeeld boven KoRn. Ook prima, ik heb geen aandoening waardoor ik geen bal van deze poster snap, maar ik vond de indeling van voorgaande jaren beter
 
Zelf vind ik het gewoon logischer om de dagen horizontaal en onder elkaar te hebben, met de grootste bands bovenaan de dag. Nu staat Spiritbox bijvoorbeeld boven KoRn. Ook prima, ik heb geen aandoening waardoor ik geen bal van deze poster snap, maar ik vond de indeling van voorgaande jaren beter
Maar de indeling van voorgaande jaren gaf veel minder informatie. De leesvolgorde is wellicht even wennen, maar je hebt hier veel meer aan, omdat je nu precies weet op welk podium alle bands gaan spelen, en in welke volgorde. Zelfs van de nog onbekende namen weten we al precies de podia en soms zelfs exacte posities, dat is toch objectief een enorme verbetering?
 
Denk dat de mains ook iets later starten op donderdag omdat het inkomdag is. De tenten starten die dag op(helaas Psychonaut ook)

De 1e link die klopt niet in mijn ogen. De tenten starten echt eerder. Dan de mains.
2e link klopt een heel stuk meer (had die zelf ook aangemerkt al als beter)
yes hetzelfde als in 2023 dus, dat is ook mijn verwachting inderdaad.
 
1738322846455.jpeg
Tja zeg het maar, is het duidelijker?
Wie de grootste is op de dag --> jah
Wie de grootste is per podium en dus gaan clashen --> nee

Voorbeeld van donderdag: iedere grote naam op main maar poliphia in de marquee.
 
Maar de indeling van voorgaande jaren gaf veel minder informatie. De leesvolgorde is wellicht even wennen, maar je hebt hier veel meer aan.

Eens, op basis van deze poster meteen gaan puzzelen op die zaterdag wie waar en wanneer vermoedelijk gaat clashen en ook uit zitten rekenen met welke mainstage naam Charlotte Wessels op de donderdag vermoedelijk gaat clashen
 
Ik zat in een snelle edit nog een toelichting op mijn statement te typen, maar jullie waren nog sneller met reageren en minstens even snel van begrip haha, mooi :)
 
Bekijk bijlage 12664
Tja zeg het maar, is het duidelijker?
Wie de grootste is op de dag --> jah
Wie de grootste is per podium en dus gaan clashen --> nee

Dit is qua grote namen wel wat duidelijker, maar ook met de huidige nieuwe poster heb je natuurlijk gewoon logobands en geen logobands.
De podia staan ook ongeveer op volgorde van groot naar klein, al kan je discussieren of de Marquee of Jupiler nu de derde is qua formaat...
 
  • Leuk
Waarderingen: El_Leipo
Maar ik zou dit liever op een shirtje hebben
Dat snap ik wel ja, visueel aantrekkelijker voor dat doel. Zouden ze voor de shirts de oude layout houden? Waarschijnlijk teveel gedoe om dan weer alle onderlinge volgordes tussen bands van verschillende podia te bepalen, en goedkeuring op te krijgen. We weten inmiddels dat dat toch al een struikelblok is.
 
  • Leuk
Waarderingen: El_Leipo en Projunk
Dat snap ik wel ja, visueel aantrekkelijker voor dat doel. Zouden ze voor de shirts de oude layout houden? Waarschijnlijk teveel gedoe om dan weer alle onderlinge volgordes tussen bands van verschillende podia te bepalen, en goedkeuring op te krijgen. We weten inmiddels dat dat toch al een struikelblok is.
We hebben nog geen ervaring met de nieuwe poster en het nieuwe shirt. Dus wie weten houden ze daar gewoon het oude aan.
Detail informatie over wat waar wanneer is niet nuttig op een shirt
Kans lijkt me inderdaad heel klein dat ze een extra poster gaan maken voor de shirtjes door de reden die @Dr. Hannibal ook aanhaalt.
Waarschijnlijk is dat onderhandel proces zelfs de reden dat ze zijn overgestapt op dit poster format, omdat het gemakkelijker is om goedkeuring te krijgen van de bands over hun positie op de poster. Dat proces gaan ze echt niet twee keer doen voor een shirtje.
 
  • Leuk
Waarderingen: Dr. Hannibal
Als Landmvrks de bands was die op de poster south en op de website north stage stond, dan is dat bij deze opgelost, op de website nu ook southstage.
 
  • Leuk
Waarderingen: Chronicbias
Als ik heel weekend zou (kunnen) gaan (voorlopig enkel zaterdag), zou ik zeker de volgende bands willen zien:

Donderdag

Deafheaven (!)
Psychonaut (!)
Carcass
Orbit Culture

Dream Theater
Iron Maiden
Landmvrks
Julie Christmas
Soen (interessant maar ken ik nog niet (goed))

Vrijdag

Blood Incantation (!)
Opeth (!)
Jinjer (!)
Spectral Wound
Knocked Loose
Polaris

Northlane
Slipknot
The Ghost Inside

Zaterdag

Amenra (!)
Lorna Shore (!)
Cattle Decapitation (!)
Primordial (!)
Spiritbox (!)
Nine Inch Nails
Imminence
Dodsheimgard

Sylosis
Whitechapel
Korn

Zondag

Alcest (!)
Currents (!)
Triptykon (!)
Katatonia

Till Lindeman
Savatage
King Diamond
Fit for an Autopsy
 
  • Leuk
Waarderingen: Chronicbias en won666
Hier ook blij met de drop, nog een aantal leuke toevoegingen. Donderdag en vrijdag zijn stacked voor mij, zaterdag ook veel te zien. Zondag is het lichtst dus ik hoop op goed weer en een zwaar biertje.

Ik luister voornamelijk grunge, stoner, doom, sludge, prog, heb een zwak voor nu metal maar kan mij ook kostelijk amuseren met metalcore/hardcore. Ik probeer elke editie een goede balans te vinden en de 'betere' metalcore mee te pikken. Ik vind metalcore live al snel plat klinken.

Op dit moment heb ik in dat genre volgende aangestipt:
  • LANDMVRKS
  • Motionless in White
  • Stick to your guns
  • The Raven Age
  • Knocked Loose
  • Polaris
  • Imminence
  • Spiritbox
  • Currents
Bovenstaande uiteraard onder voorbehoud van clashes met andere bands die ik nog liever wil zien.

Welke hiervan raden jullie zeker aan live rekening houdend met mijn voorkeuren qua genre? Welke kan ik gerust skippen volgens jullie?
Stick to your guns, Imminence en Currents zeker meepakken! Hebben alle drie een eigen geluid en zijn live heel sterk.

Van bovengenoemde bands vind ik Polaris dan weer de minste. Spelen m.i. de meest generieke metalcore, missen een eigen geluid. Kwestie van smaak natuurlijk, maar altijd als Polaris langskomt op Spotify ben ik mijn aandacht kwijt, heb nooit "hé, wat een leuk nummer!" bij ze. Ook live in het voorprogramma van PwD gezien, ook daar was het achtergrondmuziek, pakte me totaal niet.
 
Zaken als amenra en alcest staan als laatste in hun tent, dus gaan zeker na 22.00 optreden :D
Deafheaven staat wel schandalig laag op de line up
Aangezien de opmerking over hun lage positie al enkele keren gemaakt werd: Deafheaven staat op 19 juni ook als voorprogramma van Russian Circles in Frankrijk. Dus puur praktische redenen.
 
  • Leuk
Waarderingen: kaiser

Users who are viewing this thread