Bij mij zo: (Dit was wel één van de uitgebreidere stukjes)
Ethel Cain
We beginnen met één van mijn persoonlijke favoriet van de BKS-26 line-up (naast de headliners), Ethel Cain uit Florida (geboren als Hayden Silas Anhedönia). Vorig jaar heeft ze wat mij betreft één van de beste albums van het jaar 2025 uitgebracht.
Ze is opgegroeid in een klein religieus stadje. Op haar 20e is ze publiekelijk naar buiten gekomen als trans vrouw. Bijna al haar nummers en teksten gaan dan ook over het geloof, opgroeien in een strenge christelijk omgeving, gender en identiteit.
Ze maakt “Gothic Americana, Dream pop” (aldus OOR magazine). Sommige stukken voelen zelfs aan als bijna ambient, filmisch. Het is echte luistermuziek, geen raggende gitaren, gewoon iemand die met een hele mooie stem over het algemeen rustige nummers zingt. Het is denk ik ook niet voor iedereen weggelegd, maar voor mij wel een must-see op de line-up.
Persoonlijk favoriete nummer:
Gehele preacher’s daughter en Willoughby Tucker, I’ll Always love you album
Grootste hit:
American Teenagers
Luisteraars per maand:
3.5 miljoen (ter referentie: Nick Cave 4.2 miljoen)
Live video: