Bij welke live opname was je aanwezig die achteraf een professionele release kreeg?

slyke

Sunset slot
9 jan 2018
2.103
1.328
Bij welke live opname was je aanwezig die achteraf een release kreeg als live album (vinyl, CD, ...) of als audiovisuele live footage release (DVD, blu-ray, streaming, ...)?

Gewone tv-opnames zou ik misschien hier niet vermelden (want dan krijgen we misschien te veel Night of the Proms, Clouseau, Top 2000, Pinkpop, Rock Werchter en andere toestanden).

Enkel releases waarbij je effectief aanwezig was bij de opnames.
Stel dat je Muse gezien hebt in Werchter en achteraf werd een concert uit Wembley van dezelfde tour uitgebracht, dan telt dit uiteraard niet.
In dit geval is enkel Wembley relevant.

----

Mijn lijstje is helaas vrij beperkt en helaas geen grote releases:

  • DVD Novastar - Almost Banger (Lotto Arena)
1742482609520.png

  • DVD Monza - Grand Slam (bevat twee concerten - enkel het concert opgenomen in de Arenberg)
1742482682680.png
  • DVD Iggy & The Stooges - Live At Lokerse Feesten 2005
1742482766618.png
  • CD Will Tura - Live in de AB
1742482929269.png



Verder ook aanwezig op twee (op zich staande) live tracks (officiële releases):
  • Elbow - Lippy Kids, Live At Rock Werchter 2011
  • Lianne La Havas - Say A Little Prayer, Live At Rock Werchter 2016
 
Laatst bewerkt:
550x489.jpg


hier was ik bij en ergens in beeld te zien maar dan moet ik die eens terug bovenhalen
alsook ik denk in 2011 mee met channel zero op het podium tijdens de laatste song op crammerock

voorts ook aanwezig bij de opname van Noel gallaghers high flying birds in club 69


en bij queens of the stone age in wommelgem


maar in beide niet in beeld
 
SlipknotDVD.jpg

Slipknot - 10th Anniversary edition met DVD van het Dynamo Open Air concert uit 2000.
Ik heb me zelf 2-3 keer in het publiek gespot.

Geen fysieke releases, maar wel officieel uitgebracht. Ik zet deze concerten zo nu en dan weer op.

Goffert.jpgLandgraaf.jpgmalieveld.jpg
 
Laatst bewerkt:
  • Leuk
Waarderingen: won666
The National met Boxer integraal in Vorst. Voor de rest echt geen flauw idee
 
Bij Faithless op Pinkpop wat gebruikt is in de clip van God is a DJ. 3.03 zie je een Japanse vlag en die was van ons.

 
Simple Minds - Live in the City of Diamonds
Opgenomen tijdens het concert in de Ziggo Dome op 6 april 2024. Komt op 25 april uit.
IMG_0441.jpeg

Roger Waters - Us + Them
Opgenomen in de Ziggo Dome in juni 2018, alleen is het niet bekend welke van de vier concerten is opgenomen of dat het een combinatie is.
IMG_0440.jpeg
 
The National met Boxer integraal in Vorst. Voor de rest echt geen flauw idee
Ik ook! Toch een beetje muziekgeschiedenis mee geschreven zo.

Was wel zowat m’n minste National show denk ik.
 
  • Leuk
Waarderingen: dann
Ik ook! Toch een beetje muziekgeschiedenis mee geschreven zo.

Was wel zowat m’n minste National show denk ik.
Voor mij wel een speciale show, eerste keer dat ik ze echt aanschouwde. Op RW & PKP de jaren voordien geskipt omdat het me op plaat niets zei, maar hier meegesleurd via een goedkoop swapje door een kameraad die groot fan was & sindsdien wel elke passage in België meegepikt. Daarbij was de laatste passage op Live is Live mijn minst favoriete (misschien was ik ze op dat moment gewoon ook iets te beu gehoord).
 
  • Leuk
Waarderingen: mattman
Rats on Rafts - Live in Tivoli.
 
bij snow patrol op rock am ring 2018 was ik bij t laatste nr in t mega publiek ergens te zien kort, haha!
 
The Rolling Stones hadden meerdere live nummers uit 2017 en 2018 uitgebracht op het verzamelalbum Honk. Dancing with Mr D. was de versie van Arnhem. Under My Thumb was de versie gespeeld in Londen, waar ik ook bij was.
Verder is het live album van Roger Water Us & Them opgenomen in de Ziggo Dome. Waarschijnlijk hebben ze van 4 avonden het beste bij elkaar gevoegd.
En daarnaast nog 5 live albums die Springsteen uitgeeft. Dit doet hij van elk concert dus wel iets minders speciaal.

The Rolling Stones - Dancing With Mr D. - Arnhem 2017

The Rolling Stones - Under My Thumb - Londen 2018

Roger Waters - Us & Them - Amsterdam 2018
 
Beetje grijze zone gezien de omschrijving in de openingspost: op de site van Le Guess Who staan live recordings van meerdere artiesten die ik gezien heb ( https://leguesswho.com/recordings )

Tel zo snel Ashmer Gamadze, Brian Jackson, Kahil El'Zabar, Stereolab, Alan Sparhawk, Moin, Tom Skinner, African Head Charge, Alabaster dePlume, Sorathy Korwar, the Heliocentrics en Neneh Cherry.

Ook grijs gebied: live bootleg van een show van Prince op North Sea Jazz in 2011.

Verder was ik bij Simply Red tijdens Symphonica in Rosso, wat ook als live-album is verschenen.

 

Users who are viewing this thread