Pukkelpop 2025

Stuur gerust een aangepaste versie in ;)
Was mijn lijstje
1. Viagra boys
2. Idles
3. Vampire Weekend
4. Justice
5. The Haunted Youth
6. Queens Of the stone age
7. Khruangbin
8. Ditz
9. The Beaches
10. Guilt Trip

Is mijn definitief lijstje
1. Viagra boys
2. Idles
3. The Haunted Youth
4. Vampire Weekend
5. Justice
6. Queens Of the stone age
7. Ditz
8. Khruangbin
9. The Beaches
10. Guilt Trip
 
  • Leuk
Waarderingen: WesleyNoH
Was mijn lijstje
1. Viagra boys
2. Idles
3. Vampire Weekend
4. Justice
5. The Haunted Youth
6. Queens Of the stone age
7. Khruangbin
8. Ditz
9. The Beaches
10. Guilt Trip

Is mijn definitief lijstje
1. Viagra boys
2. Idles
3. The Haunted Youth
4. Vampire Weekend
5. Justice
6. Queens Of the stone age
7. Ditz
8. Khruangbin
9. The Beaches
10. Guilt Trip
Geen verrassingen dus? Kan me dat haast niet voorstellen joh. Justice verpletterde hier alles. Maar mooie lijst!
 
Geen verrassingen dus? Kan me dat haast niet voorstellen joh. Justice verpletterde hier alles. Maar mooie lijst!
Ondanks dat ik Justice platgedraaid heb rond de release van Cross (ik begon toen net uit te gaan) heb ik het doorgaans minder voor dj's op festivals tenzij het echt goede shows zijn.
Ik had ze in 2018 ook al eens gezien en was toen underwhelmed. Dat ene disco invloed album heeft mij ook totaal doen afhaken.
Ik ben overtuigd geraakt om toch (helemaal) te gaan kijken en stond uiteindelijk rechts bijna helemaal vooraan.
Blies mij omver. Dus je mag voor mij Justice de verrassing noemen 😏
 
Ontzettend hard genoten, nu zwaar aan het nagenieten met heimwee inclusief.
1. Netsky
2. Glints & Glintsal
3. Rudimental
4. Chase & Status
5. Macklemore
6. Roxy Dekker
7. Ronnie Flex
8. Used
9. Frenna
10. Pommelien
 
  • Leuk
  • Geweldig
Waarderingen: WesleyNoH en Kachelle
Ondanks dat ik Justice platgedraaid heb rond de release van Cross (ik begon toen net uit te gaan) heb ik het doorgaans minder voor dj's op festivals tenzij het echt goede shows zijn.
Ik had ze in 2018 ook al eens gezien en was toen underwhelmed. Dat ene disco invloed album heeft mij ook totaal doen afhaken.
Ik ben overtuigd geraakt om toch (helemaal) te gaan kijken en stond uiteindelijk rechts bijna helemaal vooraan.
Blies mij omver. Dus je mag voor mij Justice de verrassing noemen 😏
Zelfde gevoel! Ik was ze wat kwijt met hun disco. Maar hun huidige album en zeker hun tournee, zijn (net niet) van hun cross niveau voor mij. Puur muzikaal dan, hun show is natuurlijk x50.
 
  • Leuk
Waarderingen: DontClingToLife
Donderdag

  • Maraschino (**): begonnen bij de booth. Maraschino bracht een low bpm set zoals het hoort van een opener. Wel een saaie track selectie en voor het mixen werden enkel de meest eenvoudige basics gebruikt. Er zijn veel lokale DJ's die beter kunnen.
  • No Prisoners (**1/2): Zonder voor te beluisteren hiernaar geweest want het is een project van Pieter-Paul Devos, en dat moet toch goed zijn? Helaas was ik hier mis, want hoewel No Prisoners aardig rockt, doet het ook niet meer dan dit. Samen met enkele pubers de eerste mosh van de editie georganiseerd en direct ook naar het EHBO moeten gaan voor ijs want ik had een onzachte klap op de zijkant van mijn hoofd gekregen.
  • kleinefrigo (***): de temperaturen daalden in Limburg, maar kleinefrigo stuwde deze omhoog aan de booth. Lekkere groove house met lekkere baslijnen.
  • Eefje De Visser (****): moest ik dit als kind gezien hebben, dan zou mijn jongensdroom achtergrondzangeres bij Eefje worden zijn. Mooie show, beklijvende nummers en eens sterke frontvrouw. Ik heb nog nooit iemand zo mooi horen zingen over parkeren aan de rand van de stad. Een Engelstalige Eefje zou mooie spots krijgen internationale festivals.
  • Roxy Dekker: enkel plek kunnen vinden achter de tribune die voor het scherm van de Dance Hall Wave staat. Daar werden we continu gestoord door beukende bassen van de boiler, dus we hebben weinig van het concert meegekregen.
  • Exit (***1/2): Meegetrokken door de vriendin, en ik vond het niet slecht, als hielp het wel dat er veel gastartiesten waren. Nu ja, Bazart zelf was ook niet slecht, ik denk dat de haat op hen vooral komt omdat ze hoge spots op festivals hebben en omdat Mathieu Terryn een geniepig ventje is in zijn privéleven. Maar als headliner van de openingsavond staan ze netjes op hun plek.
  • ECHT! (****): goeie stuff. Over stuff gesproken, ik snap de vergelijkingen wel, maar dit is meer rechtoe rechtaan en ook wel een beetje zwaarder. Ik had een meer gesofisticeerde en subtiele sound verwacht, maar dit knalde lekker.
  • Lolita (***): BAM BAM BAM BAM BAM BAM. Meer dan dit, en het feit dat de jeugd niet kan hakken, herinner ik me niet meer.
  • Afgesloten bij Hindu Radio DJ's, maar dat is wat sleazy nummertjes na elkaar spelen.

Vrijdag

  • Het einde van So Good (**) kunnen meepikken. Indiepop met 2 achtergrondzangeressen die continu over het podium huppelen en danpasjes doen. Zoals Eefje dus? Neen, dit was gewoon plat vertier. Leuk om volk te wekken om 12u, maar ik voorspel deze dames geen grote toekomst.
  • Been Stellar (***): New Yorkse post-punk die net iets te weinig varieert om echt interessant te zijn. Halen veel inspiratie uit de shoegaze door repetitief en dromerige songs te brengen, maar ze waren pas echt op hun best toen de zanger zijn keel open zette en rauwe parlando teksten bracht. Dat laatste mogen ze meer doen. Ik had trouwens er aan getwijfeld om al dan niet 4 sterren te geven, want frontmannen met een tamboerijn zijn cool.
  • Slow Crush (**): hier keek ik fel naar uit, doch helaas geen hoogtepunt geworden. Ik had veel last van de warmte, het weinige publiek was niet mee en de bas stond veel en veel te luid waardoor de gitaren amper hoorbaar waren terwijl dit net juist moet opvallen. Zonde, misschien een herkansing in het najaar in een zaal.
  • STONE (***): wat mij betreft net iets te weinig origineel, maar ze hebben aanstekelijke songs en een charmante frontman. Wel jammer dat die de main stage niet opfietste. Een van de bands waarvan ik verwacht dat ze hogere spots gaan krijgen op festivals.
  • The Haunted Youth was veel te druk, dus ben ik wat gaan zwerven en ben ik bij Bby (***) terecht gekomen en dat was vreemde shit. Op plaat is dit uptempo indierock, maar live vraagt de zanger als een volleerde metalcore dude constant om mosh pits en een wall of death....en kreeg die! De tent was goed mee, maar voor mij was de zanger te veel aanwezig. Ik heb het niet op muzikanten die zich een LO-leerkracht wanen constant zeggen wat ze moeten doen. Maar als hij niet zo'n ADHD'er was, dan was de tent waarschijnlijk niet zo mee met het verhaal. Een zwaard dat een 2 kanten snijdt, maar ik ben blij dat ik dergelijke dingen kan ervaren op een festival.
  • Pommelien Thijs gemeden en naar de booth gegaan voor SHE THE DJ (**1/2), die een onopvallende set bracht. Wel genoten van de kalmte aan de wc's, het waterpunt en de Desperadosbar.
  • Guilt Trip (***1/2): Een crossover tussen thrash en hardcore, dat kan toch niet veel volk opleveren op een Pukkelpopdag zonder grote rocknaam? Ik had het blijkbaar mis, want er was een gezellige drukte en de pit was best groot. Guilt Trip was zelf zeer dankbaar om daar te mogen zijn. Op het einde nog even naar Chloe Slater gaan kijken, maar zij bracht net haar laatste song.
  • Karate (***1/2): 3 kale mannen die op een kaal podium enkel bezig zijn muziek brengen: zowaar een unicum in een tijd waarin elk concert showelementen moet bevatten. Op dat vlak was Karate ironisch genoeg een verfrissing.
  • Blackwave (***): Maakte van Gaza van een ver-van-mijn-bed-show een in-mijn-bed-show. Veel mensen lijken niet volledig te beseffen wat er gaande is in Gaza, maar die mensen zijn natuurlijk niet aanwezig bij een Blackwave concert, waardoor het jammer genoeg niet aanvoelt als preken voor eigen kerk. Muzikaal zat het snor, maar ik heb Blackwave eigenlijk te veel gezien de afgelopen jaren.
  • High Vis (*****): Het was dit of kiezen voor OATW. Dus de keuze was snel gemaakt. High Vis, dat een unieke mix maakt tussen hardcore en Bitpop, verdient mijn inziens dezelfde aandacht als Turnstile en Idles. Het uur vloog zo voorbij in de mosh. Ik heb daar veel zaken gezien die onverantwoord waren, haha. Na het concert 2 aquariussen ad fundum moeten drinken om mezelf te reanimeren.
  • The Dare (**1/2): De LCD Soundsystem vergelijkingen zijn wat vreemd, want The Dare is platte dansmuziek. Ik kwam er voor een feestje, maar ik vond de performance wat saai (buiten dat er een fles tegen een gezicht werd gegooid). De vocalen waren ook wat weggemoffeld. Ik had beter voor Vampire Weekend gekozen.
  • Chappell Roan (**1/2): leuk decor ja, maar stelt muzikaal te weinig voor een headlinerl. De lat mag hoger liggen. Hoog Eftelinggehalte.
  • Ik ben weggelopen bij Chapell om naar Mogwai te gaan, maar dat zag er druk uit. Dan maar door naar de Booth, waar Hamdi (***) ouderwetse dubstep op het publiek afvuurde. Hij zou een ster meer krijgen als die continu de vocalen in een loop zette.
  • Clown Core (**): Goed begin: een roadie met een bivakmuts die een sigaretje opsteekt en deze leeg rookt terwijl er een ambient muziekje afspeelt op de achtergrond. Daarna kwamen de clowns, die ons lang lieten wachten op muziek door lang stokstijf te staan. De muziek bestond vooral uit korte snippets met bijhorende vreemde beelden. Ik kon de rode draad in het concert amper zien. Oké ja, er was wat maatschappijkritiek, maar het was vooral willekeurig zijn om willekeurig te zijn. Na 20 minuten had ik het gezien en ben dan maar weggegaan.
  • Op de wei kon ik niet echt mijn gading vinden. De business techno van Amelie Lens zegt me weinig, Jyoty in de Booth was niet interessant en I Hate Models draaide te vaak bekende liedjes met een hardtek beat onder (bv Killing In The Name Of). Bij het wandelen naar de fietsenstalling heb ik dan nog wat van Chase & Status gehoord, die een MC mee hadden die het concert verpestte.

Zaterdag
  • Atomic Orchestra (****): Mooi initiatief om de dag te starten. Ik heb zeer hard genoten van Amenra en Baloji, twee artiesten die me weinig zeggen. Voor mij mogen ze het jaarlijks herhalen, maar heb je daar genoeg Belgen en Nederlanders voor? Volgend jaar maar Pommelien laten opdraven zeker?
  • Dressed Like Boys (****1/2): onverwacht hoogtepunt. De intieme muziek van Dressed Like Boys paste perfect samen met het koor. Normaal ben ik geen fan van lange bindteksten, maar deze teksten waren altijd raak. Mijn schoonmoeder heeft veel moeten huilen.
  • Soapbox (***1/2): Frontmannen met een Schots accent kunnen weinig misdoen. Het publiek had er ook veel zin in, wat resulteerde in een grote pit. Dit was zoveel beter dan Upchuck kunnen geweest zijn.
  • Wallows: door een mini-Festileaksmeeting heb ik niet zo goed opgelet. Ik denk dat er ook weinig volk is die wel kan vertellen wat er gebeurde bij het concert, want het volk was niet komen opdagen. En het volk dat er was, stak de GSM-schermpjes de lucht in bij 1 song. De TikTok-hit zeker?
  • The Chisel (***): Iemand beschreef dit als chaos, maar ik vond het vanvoor nogal beleefd en rustig. Pas naarmate het einde van het concert kwamen de armpjes en beetjes los, maar ik had gezien de aanwezigheid van Idles die dag meer ruig volk vooraan The Chisel verwacht. Misschien waren mijn verwachtingen te hoog?
  • The Last Dinner Party (***1/2): Mijn vriendin vindt de zangeres bloedmooi. Ik vind het allemaal wel meevallen. Muzikaal wel dik ok, goed concept wel, maar ik kan me niet van de indruk ontdoen dat ze een beetje gepusht worden door de muziekindustrie.
  • Kneecap (***): ben toch vooral benieuwd hoe de optredens zijn zonder de Gaza-toespraken. Dit hield een beetje de flow uit het concert, ik had goesting in meer.
  • Yard Act (***): Tof concert, maar ze zijn me een beetje kwijt sinds hun eerste album, en ik denk niet dat ik na dit concert het tweede album toch nog een kans ga geven.
  • Gezien de annulering van MK.Gee wat zitten ronddolen. Sofia Isella vond ik ronduit zwak, dit werd door anderen beschreven als een bevreemdend concert in de goede zin, maar ik zie het niet. The Get Up Kids is punkrock met een vervelende stem, dus helaas voor mij niet interessant.
  • IDLES (****1/2): Onverwachte meevaller, vooral dankzij de chaos in het voorvak. Heb veel mensen met een boilerboygezicht enthousiast zien meeduwen, meetrekken en meevallen. De band was retestrak maar toch ook ruig genoeg, iets wat moeilijk te combineren valt. Ik was vooraf geen fan, er iets aan de uitstraling van de band waardoor ik die niet kon uitstaan. Het feit dat de gitarist een al de optredens een jurk draagt waardoor de look & feel van de band gemaakt voelt? Mag ik het gezicht van de zanger niet? Ik ben er niet zeker van, maar ik ben er wel overtuigd dat ik me ga verdiepen in hun catalogus.
  • Kruangbihn (***1/2): Van begin tot einde zitten sexy meewiegen met mijn heupen.
  • Interplanetary Criminal (***1/2): de betere versie van kleinefrigo. Heel rare danspasjes zitten doen, die andere mensen niet snapten. Hun probleem!
  • Promis3 (****1/2): Een DJ-tafel op een pop terwijl de pop op een operatietafel ligt? Een grote en vreemde vrouw op vocalen? Een cover van Ca Plan Pour Moi op XTC? Klinkt op papier vreselijk, maar alle puzzelstukjes vielen in elkaar op dat moment.

Zondag
  • Suki Waterhouse (**): Zowel Suki als het concert hadden weinig om het lijf. Spontane meid wel, maar het voelde zeer inwisselbaar aan.
  • Ão (****1/2): Zweverige exotische muziek gebracht door lokale Belgen. Sterke dance act ook. Er zijn veel Belgische namen op de affiche, maar de kleine Belgische bands maken het wel waard.
  • Ecca Vandal (**): Door iemand op het Lowlands beschreven als een artiest gelijkaardig aan Turnstile want een mix aan genres. Waar Turnstile nummers brengt die nog wel een eigen Turnstile sound hebben en waar het karakter van afdruipt, brengt deze dame een zoutloze mix van metal en hiphop die je vaker op Belgische podia ziet (Mimi Barks, DeathByRomy). Nee sorry, maar dit vond ik echt niks.
  • Weggelopen van Ecca Vandal en Alemeda (**1/2) gaan bekijken in de Lift, die een opvallend kleine bassiste bijhadden. Zangeres nam afscheid in het laatste nummer en wandelde van het podium af. De rest van de band speelde het laatste stuk van het lied, maar het publiek ging al weg. Vreemd zicht.
  • The Beaches (***1/2): Sterke live performance, ik snap de Main Stage plek wel. Maar ik moest vroeg weg want ik wou een goed plekje bij...
  • Viagra Boys (*****): Duurde een uur, voelde aan als 5 minuten. Heb na het concert enkel nog maar cactussen en sigaretten gegeten en ben in de avond getransformeerd in een pyramide. Ter ere van Viagra Boys had ik een Adidas-broek aan, dat is beginnen zakken tijdens het crowdsurfen omdat ik geen riem aanhad. Opeens lag ik dus frontstage in de handen van de security met mijn broek op de enkels. Gênant!
  • Afkoelen, de slechtste loaded fries van mijn leven eten (zaten sigaretten en cactussen in) en op tijd klaar staan voor Aurora (****1/2). De mix van mysterie, folk, synths en de prachtige stem van Aurora werkte uitstekend. Als we toch een minpunt moeten benomen, dan zijn dat de bindteksten. Ze zijn zeer grappig, ze is ad rem, maar gezien de muzikale context steken ze een beetje af zoals een Anderlecht supporter in het thuispubliek van Jan Breydel.
  • Even naar de booth voor Diffrent (***), die voor de eerste overrompeling in de DJ-stage zorgde. Ik was er eigenlijk gaan staan om op tijd binnen te gaan bij...
  • Justice (****): Wat een productie! En toch vooral: wat een muziek! Het is allemaal niet meer van deze tijd, maar wie maakt in deze tijd nog zo'n moddervete baslijnen? In een tijdperk waar men concentreert op harde kicks mag men eens vaker een synth vastpakken. Helaas vroeger vertrokken, want ik wou een mooi plaatsje bij QOTSA.
  • QOTSA (****): Helaas was ik niet de enige met dit idee, want het voorvak was al vol. Beetje teleurgesteld ben ik dan maar wat achter bij vrienden gaan staan. Daar pakte de mayonaise niet: QOTSA speelde degelijk, maar de interesse in mijn vriendengroep was er niet. Als overtuigd Hommesexual heb dan maar mijn conclusie getrokken en ben terug naar voor getrokken. Ik ben aan de rand van het voorvak gaan staan, waar de sfeer beter was. Opeens pakte een grote brede vent zijn vrouw bij de arm, riep luid "kom, we gaan naar voor!" en ramde zich een weg naar voor toe. Ik ben in hun spoor gevolgd, herhaaldelijk tegen mensen gezegd dat ik hen niet ken. Zo ben ik uiteindelijk dieper het publiek ingeraakt, en via de mosh ben ik later in de vierde rij pal voor Troy Van Leeuwen beland, wat een grote vleeshoop bleek te zijn bij stevige nummers. Het concert zelf: ik snap wel de kritiek van de moeilijke setlist wel. Het middenstuk bestond uit tragere liedjes die lang uitgerokken werd, waardoor de casual fans hun concentratie verliezen. Zelf was ik zeer tevreden met Turning On The Screw, Sick Sick Sick, Hanging Tree (!), Little Sister en Suture up your Future. Het concert voelde kort aan voor mij, QOTSA is een band die eigenlijk makkelijk 2 of 2.5 uur kunnen vullen.

Ranking voor @WesleyNoH :
  1. Viagra Boys
  2. High Vis
  3. Promis3
  4. Idles
  5. Ao
  6. Dressed Like Boys
  7. Qotsa
  8. Eefje De Visser
  9. ECHT!
  10. Atomic Orchestra
 
Ze waren ook wat vermoeid leek me…
Vooral Homme vond ik. Zeker bij Song for The Dead, waar Josh mij soms het gevoel gaf dat ie het strakke tempo van de band niet kon volgen, ofzo.

De discussie over de setlist hebben we met onze vriendengroep ook gehad - ik verwees toen ook naar Werchter.

Ik vond The Vampyre of Time and Memory zo mooi... Maar ik moet toegeven dat ik zelf ook liever wat uitbundige songs had gehad op dat moment.

Het is voor mij alleszins de minst overtuigende keer in de laatste 11 jaar (die overtuigende reeks begon - oh ironie - als headliner op die waanzinnige laatste dag van Pukkelpop 2014, waar ik achtereenvolgens FKA Twigs, Jake Buggy, Snoop Dogg, St Vincent, QOTSA en Portishead kon zien)

Het optreden was voor mij goed, zonder meer. En als grote fan verwacht ik intussen meer dan "gewoon goed".
 
De band speelde ook gewoon minder enthousiast vond ik en de set was niet ideaal voor als laaste band op zondag.
Starten met Turnin on the Screw vond ik al minder, wetende dat ze deze tour ook soms starten met Regular John of Millionaire.
Set zakte ook wat in met Made to Parade/suture Up Your Future en naar mijn mening al helemaal met het stuk The Vampyre of Time and Memory/ Straight Jacket Fitting.

Vervang die nummers door iets als In My Head, Feel Good hit of Summer, Regular John, Millionaire, If I had a Tail, Monsters in the parasol en je hebt een leukere set voor het algmene publiek. Maar dan is het natuurlijk wel weer een greatest hit set :)
Is pakweg Regular John of Monsters dan zoveel gekender bij het grote publiek? Ik ben zelf al 2 decennia fan dus ik kan dat moeilijk inschatten. Misschien meer uptempo, dat wel. Feel Good Hit of the Summer zou overigens altijd in een festivalsetlist moeten zitten.

Maar volgens mij komt de gemiddelde festivalganger niet veel verder dan Go With The Flow, No One Knows, Little Sister en met wat geluk A Song for the Dead of Make It Wit Chu. Die zijn allemaal gepasseerd.
 
Copy van @Joss in Werchter-topic, ik wil het hier wel opnemen.

Lijstjes, lijstjes...

Ik werp me op voor het maken van de eindlijst beste acts van PKP25.

De scores tellen als volgt:
- top 10 in volgrode krijgt 10 t/m 1 punt (aanvullen tot top 15 mag en dan krijgt alles van 10 t/m 15 1 punt).
- minder dan 10 namen in volgorde 10 t/m .... punten (dus bijv. bij 5 namen 10 t/m 6 punten)
- meer dan 15 namen in volgorde, alleen de eerste 9 krijgen 10 t/m 2 punten, 10 tot 15 krijgt 1 punt, daarna geen punten
- 10 of minder namen zonder volgorde, alle namen krijgen 5,5 punt
- met andere formats wordt het lastig, dus kies voor een van de bovenstaande als je wilt dat je stem meetelt

Heb je al een post geplaatst? Dan telt die natuurlijk mee. Als je nog wat wilt aanpassen, reageer dan op je eigen post.
1) Wallows: grote fan, geweldig muzikaal, mooi overzicht van hele discografie gespeeld
2) Balu Brigada: leuk duo broers die veel plezier beleven op het podium tijdens hun show grootste ontdekking van dit jaar
3) Justice: eerste kwartier niet geweldig maar alles daarna maakte dit helemaal goed
4) Chappell Roan: fan, show viel toch wat tegen op vlak van decor en thematiek
5) The Last Dinner Party: niks op aan te merken
6) Zwanger Guy: kan ik wel smaken
7) The Beaches: muzikaal goed met paar meezingers
8) Pommelien Thijs: geweldige nummers en een show naar mijn smaak
9) High Hi: ontdekking, zeer goed live
10) Montell Fish

beetje teleurgesteld in Sofia isella: had er meer van verwacht stond wel op tweede rij maar doordat de micro te stil stond in vgl met muziek (die vaak van een bandje speeld) kwamen de poëtische (eerder) fluister stukken er niet goed uit; jammer genoeg beter op plaat dan live
goed live: J. Bernardt, Eefje De Visser, Roxy Dekker, Bazart, Omdat het kan & AR, Chase & Status, Luude, Suki Waterhouse, Glintsal
minder dan verwacht: Emma Bale, Dikke, Isabel Larosa (gehaaste show, veel dezelfde soort nummers snel achtereen), Blackwave (hun chemie van vroeger op het podium leek een beetje weg door lang niet samen opgetreden te hebben door soloprojecten), Jamie XX
vond ik zeer slecht: Joost en Doechii

Donderdag was onverwacht toch een meer dan geslaagde openingsavond. Vrijdag was het jammer genoeg kiezen en verliezen maar toch de piekdag van het hele weekend. Zaterdag was de minste dag voor mij maar drie dingen volledig gezien aangezien 's nachts plots zeer moe. Zondag leek op voorhand een povere dag maar werd uiteindelijk ondanks vermoeidheid nog een topper. Dit was mijn eerste keer pukkelpop en direct all in, Kiewit ziet mij volgen jaar zeker terug!
 
  • Leuk
Waarderingen: Moniek en WesleyNoH
stond uiteindelijk rechts bijna helemaal vooraan.
Dag buurman! 😉

Over de (nieuwe) discussie over Macklemore: act in (min of meer) hetzelfde genre, speciale band met Pukkelpop en gewoon echt een heel vermakelijke headliner met de hits, message en présence om dat slot perfect te vullen. En gezien hij regelmatig in lijstjes hier opduikt en de grote massa uit hun dak ging (check die beelden!) een perfecte boeking.
 
  • Leuk
Waarderingen: DontClingToLife
Positief verrast door Keo trouwens. Wel erg Wunderhorse core, maar sterke gitarist zeg. Die zie je volgend jaar wel op hogere posities.
 
  • Leuk
Waarderingen: Nelios
De band speelde ook gewoon minder enthousiast vond ik en de set was niet ideaal voor als laaste band op zondag.
Starten met Turnin on the Screw vond ik al minder, wetende dat ze deze tour ook soms starten met Regular John of Millionaire.
Set zakte ook wat in met Made to Parade/suture Up Your Future en naar mijn mening al helemaal met het stuk The Vampyre of Time and Memory/ Straight Jacket Fitting.

Vervang die nummers door iets als In My Head, Feel Good hit of Summer, Regular John, Millionaire, If I had a Tail, Monsters in the parasol en je hebt een leukere set voor het algmene publiek. Maar dan is het natuurlijk wel weer een greatest hit set :)
Maar ze starten bijna altijd met millionaire. Ik zie het als een eer dat ze ons land uitkiezen om te experimenteren omdat ze hier meestal op handen worden gedragen. Het feit dat dat minder uitpakte frustreerde hun wel.
 
Ik verwachtte er veel meer van op vlak van show en dansers, op plaat vind ik haar voorlopig beter dan live
Ja, los van mijn gekke reactie wel deels eens hoor; plak daar een vette productie achter (zie Oscar and the Wolf) en je hebt écht een headliner hoor. Nu kwam het toch een beetje over als een soort fout Amerikaans Cardi-B feestje soms. Los daarvan: fenomenale rapper. Echt ziek goed. Ze tourt trouwens met 2 decors, dat andere is wel met dansers enzo. Zal wel meer gekost hebben.
 
  • Leuk
Waarderingen: Elle Marie
lijstje met mijn 7 beste optredens van het weekend👇
1. Arsenal***** (hoef ik niet uit te leggen fenomenaal gewoon)
2 DIW voormiddag soirée***** (zelden zo gelachen op een festival)
3. Palaye royal*****
4. Cmat****
5. Kaat van stralen****
6. The Murder Capital***** (lang naar uit gekeken en het was echt de moeite)
7. The Atomic Orchestra + special guests**** (heerlijk om de festivaldag mee te beginnen)
 
Mijn top 10 dit festival:

1. Justice
2. IDLES
3. The kooks
4. Hamdi
5. Netsky
6.Qotsa
7. Sub focus
8. Kraantje pappie
9. Vampire weekend
10. Guilt trip

Grootste tegenvaller: chase and status.

Chase and status was een van de redenen waarom ik naar pukkelpop wou. Ik heb chase and status al heel vaak als dj set gezien maar nooit als live.
Toen de pkp organisatie echter hitte dat het live zou zijn, was mijn keuze snel gemaakt. Nou we weten nu allemaal dat van dat "live" geen pepernoot klopt. Buiten de schreeuwende mc was er weinig live aan deze set.
De set voelde voor mij als volgt:
I "We pakken onze bekende radio nummers en mixen alles met de meest viral tiktok dnb plaatjes"

Ik mistte ook de klassiekers van no more idols. "No problem" is voorbijgekomen maar die werd vervolgens gemixt met een of andere jump.up plaat. Maar geen "end credits" , "fool yourself", "blind faith" , "flashing lights" of "time"
 

Users who are viewing this thread