Graspop Metal Meeting 2025

Heb er zaterdag nog een mailtje aan gewaagd richting de GMM-organisatie met daarin de vraag of er naast een campingticket kopen nog alternatieven zijn om deel te nemen aan de Pre-Party. Kreeg als antwoord de standaardzin dat het alleen mogelijk is met combi-ticket i.c.m. verblijf op een GMM gelieerde camping. Denk dat we in de loop van de woensdag wel horen van mede-Graspoppers daar hoe de toegang geregeld is tot de Metal-Plaza. Als dit via de camping loopt zal het vrees ik lastig(er) worden ;)
Dat zal dan sowieso pas na 18:00 in de avond zijn. Eerder gaat de Metal Plaza niet open.
 
Klopt helemaal Piebe, maar wellicht dat degene die eerder aankomen op Boneyard al kunnen zien of er ergens een toegangspoort is gemaakt direct vanaf de camping naar de Metal Plaza of dat ze toch via de Main-entrance naar binnen moeten. Weet ook niet wat de reden is om alleen camping-gangers toe te laten. Misschien omdat de capaciteit het minder goed toelaat want anders zou ik vanuit het oogpunt van de organisatie zeggen: hoe meer zielen, hoe meer vreugd (en omzet :) )
Ik verwacht niet dat ze een deur via de boneyard maken. Dat zou heel wat voeten in aarde hebben.

Maar wat gelieerd ook betekent:
Niet alleen boneyard maar ook the crypt, inferno, devils laken, metal park en town ook.

Maar niet campinastrand.
Geen idee of het echt niet lukt vanaf deze camping maar de vraag is ook, wat is de toeloop van deze stroom mensen naar het terrein.

Maar ook de donderdag only gasten worden wel geraakt maar daarvoor zie ik ze nog wel uitzondering maken. Geen garanties.
 
Ze gaan sowieso geen speciale ingang bij de boneyard maken

Vergeet niet dat de mensen van inferno, metal town en inter ook gewoon naar die pre party toe mogen en die kunnen niet eens de boneyard op.
 
1748253720687.png

Het deed even pijn, maar de skullies zijn binnen.

Vorig jaar volgens mij gedaan met 65 stuks, maar ik heb voorgenomen iets minder op de centen te letten qua eten dit jaar.
Het komt nu wel heel dichtbij!
 
  • Leuk
Waarderingen: MarcoReusel
De webshop is gesloten (of was dit al een poosje zo ?)...dus zal hopenlijk snel open gaan voor pre order en nieuwe merch.....
Volgens mij is dit redelijk nieuw, inderdaad.

Er staat wel: We will be back mid June with brand new merch!

Ik denk dus niet dat we binnenkort iets hoeven te verwachten.
 
  • Leuk
Waarderingen: Piebe71 en Loek123
Afgaande op dit bericht zouden dus alleen overnachters van Boneyard, The Crypt, Inferno en Metal Town toegang tot de pre-party hebben, niet die van Metal Park en Devil's Lake.
Op zich voor mij niet zo'n probleem, want ik was toch al niet echt van plan om erheen te gaan, temeer er ook geen shuttlebussen rijden op woensdag.
Toch zou het wel netjes zijn om ook die combo-houders toegang te geven (mensen kunnen altijd nog met een auto of taxi gaan ofzo), die zouden net zoveel recht moeten hebben.
Maar misschien is dat ook wel gewoon zo en moeten we het bericht en de definitie van 'campings' niet al te letterlijk nemen.

Bezoekers die niet op officiële GMM-campings/-parken verblijven zijn dan weer een ander verhaal, geen idee wat ze daarmee doen.
Volgens mij is dat toch een aanzienlijk percentage van alle bezoekers, mensen die overnachten op alternatieve campings/parken, bij particuliere verhuurders of vrienden/familie, in hun busje, thuis, etc.
Ik zou ook gewoon zeggen binnen is binnen, geld is geld, maar misschien heeft de organisatie toch andere overwegingen?

Wij slapen nu voor de 5e maal op rij in een hotelkamertje op Devil's Lake, wat ons prima bevalt.
De laatste jaren organiseren ze daar ook al een soort 'mini-pre-party' met een DJ aan de Grand Café bar.
Best gezellig, maar natuurlijk ook geen knalfeest.. 😅

Nu hebben ze echter voor het eerst nog een extra pre-party, de Captain Skully Pirate Party in de Discovery Bay.
Daar hangt echter wel een prijskaartje aan vast van maar liefst € 26 p.p. :oops:
Nu ben ik best nieuwsgierig en ook niet de beroerdste om wat geld neer te lappen, maar tegelijkertijd voorzie ik ook een grote kans dat dat uit gaat lopen op een gigantische flop (mede door de prijs), en dat we daar dan uiteindelijk met 5½ man staan...
Iemand anders hier die op DL verblijft en van plan is naar deze pre-party te gaan, of gewoon naar het grand café?

Bekijk bijlage 14263
Wij verblijven ook op Devil's Lake en zullen in de bungalow ons eigen feestje vieren.
 
Wij verblijven ook in een hotelkamer, maar die Captain Skully Party laten we wel links liggen, het weekend is al duur genoeg :). 2 jaar terug ook in het hotel verbleven en toen stelde die Welcome Night niet zoveel voor als ik het mij goed herinner. Ik denk dat de meeste zich terugtrekken in hun bungalows (wat ik ook wel zou doen als ik er met vrienden naartoe zou gaan).

Heb er wel zin in. Hopelijk valt het weer een beetje mee.
Wij verblijven ook op Devil's Lake en zullen in de bungalow ons eigen feestje vieren.
Ik vermoed ook dat de meesten dat zullen doen.
De (gratis) Welcome Night in het Grand Café werd de laatste jaren al niet massaal bezocht, laat staan een party waar je € 26 (weliswaar incl. 3 drankjes) voor moet neerlappen.

Ik vraag me af of die Captain Skully Pirate Party überhaupt door zal gaan.
Bij het verplichte invullen van het nachtregistratieformulier werd al gevraagd of je van plan bent om de Welcome Night en/of de CSPP bij te wonen.
Bij te weinig animo, waar het toch op zal lijken, kiezen ze wellicht eieren voor hun geld en blazen ze de boel af.

De Welcome Night is eigenlijk ook best aardig.
De eerste keer, ik geloof in 2022, was nog een aanfluiting. Geen DJ en je moest goed je best doen om überhaupt wat muziek te horen uit de plafondspeakers.
De afgelopen 2 jaar is er echter wel een DJ die ook vrijwel alle verzoekjes draait (zelfs de wat extremere), en zitten er al wat meer metalheads bijelkaar.
Een klein deel waagde zich later op de avond zelfs aan een mini-moshpitje. :)

Ik kijk t.z.t. wel wat ik doe, maar ik vermoed dat mijn nieuwsgierigheid toch de overhand gaat krijgen en we toch eens een kijkje bij de Pirate Party gaan nemen (ben ook nog nooit in die Discovery Bay geweest, ziet er best gezellig uit).
 
De webshop is gesloten (of was dit al een poosje zo ?)...dus zal hopenlijk snel open gaan voor pre order en nieuwe merch.....
Was al eventjes zo. Vorig jaar ging dat op dezelfde manier, zodat ze alles konden voorbereiden voor de afhaal merch en festival-line up druk klaar te zetten.
Afgelopen editie was de shop vanaf 3 juni terug open. :)
 
De laatste 2 jaar waren er ook al optredens in Metalpark zelf. Vorig jaar binnen (wegens slechte weer) en jaar ervoor stond het podium nog aan het strand. Ik snap wel dat ze die mensen daar willen houden en dan ook geen shuttlebussen moeten voorzien om naar de pre-party te kunnen gaan op graspop zelf.
 
  • Leuk
Waarderingen: saurus en Slyder73x
De laatste 2 jaar waren er ook al optredens in Metalpark zelf. Vorig jaar binnen (wegens slechte weer) en jaar ervoor stond het podium nog aan het strand. Ik snap wel dat ze die mensen daar willen houden en dan ook geen shuttlebussen moeten voorzien om naar de pre-party te kunnen gaan op graspop zelf.

Inderdaad, en als ik mij goed herinner worden de prijzen vanaf woensdag middag over heel het park (dus alle bars, eetgelegenheden etc) ook opgetrokken qua prijs en word er met bonnen gewerkt, waardoor Graspop dus eigenlijk daar ook een stevige cent extra op verdient.
 
Wel jammer dat de gewone huurtenten terug naar de boneyard verhuisd zijn. Ik heb dit jaar voor zo'n tip-up gekozen, ik kijk wel uit naar electriciteit om men eigen koffie te kunnen maken ipv een uur aan te schuiven voor een bakje.
Idd dat is jammer, want denk dat die nieuwe tenten die ze verhuren veel meer plaats in gaan nemen op inferno.
De tip-up is wel cava niet teveel bagage meenemen kan ik je wel als tip geven.
Als je met 2 personen bent heb je enkel aan je voeten plek. Bij mooi weer is het wel fijn om buiten te zitten socialissen met de buren.
 
  • Leuk
Waarderingen: Dwarf
Vanavond de eerste show van Maiden. Hoop eigenlijk dat er iemand het gewoon live gaat bijwerken op setlist.fm!

Zie veel Rime of the Ancient Mariner voorbij komen in een setlist speculatie topic op een fanforum, maar ook een nummer als Afraid To Shoot Strangers komt wel regelmatig voorbij. Zou mooi zijn.
 
Terwijl men in spanning afwacht op de Iron Maiden setlist zal ik jullie dag verrijken met een leuk verhaaltje over KoRn en Adidas, wanneer het lekkere meezingnummer A.D.I.D.A.S. over de Graspop weide galmt dan zal je hier wellicht aan terugdenken.

Ik ben wat lui vandaag, en moet eigenlijk werken, dus heb even wat hulp gehad met het schrijven van het verhaaltje van chatgpt.

🎸 Korn & Adidas: Van Afwijzing tot Samenwerking​

In de jaren '90, toen Korn opkwam als één van de grondleggers van de nu-metal beweging, had de band een heel eigen stijl: rauw, donker, en rebels. Frontman Jonathan Davis was vaak te zien in Adidas-trainingspakken, wat al snel een visueel handelsmerk van de band werd. Korn identificeerde zich sterk met de sportieve, alternatieve look van het merk – en wilde er graag iets meer mee doen.

🚫 Afwijzing door Adidas​

Korn benaderde destijds Adidas met het idee voor een samenwerking of sponsoring. Maar Adidas had geen interesse. Ze zagen de band niet als een goede match voor hun merk, waarschijnlijk omdat Korn nogal duister en controversieel was – een flink contrast met de "gezonde sportieve" uitstraling waar Adidas destijds voor stond.

🎵 Wraak in de vorm van een nummer:​

Korn reageerde op hun eigen manier: ze schreven het nummer “A.D.I.D.A.S.” – een acroniem dat in de volksmond (en in het nummer) stond voor “All Day I Dream About Sex.”

Het nummer verscheen op hun tweede album Life Is Peachy (1996) en was een van hun provocerendste tracks tot dan toe. De bijbehorende video en de boodschap zetten Korn verder op de kaart als anti-establishment en rauw. Adidas was niet blij met deze onverwachte en ongeautoriseerde publiciteit – en bleef afstand houden van de band.


👟 Fast forward: De samenwerking komt er tóch​

Decennia later veranderde het tij. Nostalgie voor de jaren ’90, het hernieuwde succes van Korn en de opkomst van alternatieve streetwear gaven Adidas een nieuwe kijk op de situatie. In 2023 kwam het dan eindelijk zover: Adidas en Korn gingen een officiële samenwerking aan.

De samenwerking bevatte:
  • Korn-geïnspireerde trainingspakken
  • Sneakers met bandlogo’s
  • Merch met verwijzingen naar Life Is Peachy en A.D.I.D.A.S.
De lijn sloeg goed aan – niet alleen bij fans van Korn, maar ook bij liefhebbers van alternatieve mode en streetwear.
 
ik weet dat rock am ring meestal wel een stream voorziet, kan al een aantal bands op prospectie zien op die manier, zijn er andere festivals voor graspop die ook een stream hebben? Download niet dacht ik. Rock for people, nova rock zou ook een interessante zijn als er daar wat streams zijn.
 

Users who are viewing this thread