U vraagt, wij klaagt !
Waar ik niet blij van werd:
- Het was alle dagen merkbaar drukker en dat ging voor mij toch wat ten koste van de sfeer. Vooral in de tenten werd het aftellen tot je weer wat frisse lucht kon happen en vrij bewegen.
Rondwandelen in dat geharrewar moest ook al iets aandachtiger gebeuren om niet te botsen met mensen van minder gefocuste aard.
Vrijdag viel nog het beste mee, maar andere dagen mocht er van mij gerust een paar duizend mensen minder zijn ...
Ik moet wel zeggen dat ik hoofdzakelijk metalheads zag (uitgenomen donderdag, toen liepen er ook wat verwarde buren rond). Geen irritante influencers die "naar elk festival gaan" voor de likes, geen fanboys die maar 1 band kennen, en voor de rest in hun dronkenschap enkel voor miserie zorgen. Hoofdzakelijk metalheads

In de tenten wel soms het koffiekrans-fenomeen, waarbij een groepje gewoon wat staat te lallen met hun rug naar het podium; en gezien de drukte zou het vriendelijker zijn mochten ze hun koffiekransjes elders houden, en plaats maken voor een handvol mensen die wèl geïnteresseerd zijn...
- De clashes op vrijdag waren absurd. Ik denk niet dat ik dat hoef uit te leggen.
De overlaps van 10 à 15 minuten tussen opeenvolgende bands op andere podia vond ik ook zeer irritant. Het maakt de optredens incompleet. Door de clashes kun je maar 50% van alles zien, hoewel ik wel 100% van alles betaald heb. Maar als er dan ook nog bij de meeste optredens een kwartier in het begin of op het einde afgesnoept wordt, dan betaal ik 100% prijs voor 40% Line-up. Dat vind ik niet kunnen. Ik snap dat de puzzel zeer moeilijk te leggen is, en ik aanvaard de clashes, maar die 15min overlaps vind ik niet cool.
- Moet het echt zo vroeg beginnen, en zo lang doorgaan? Ik weet niet of hier een goed antwoord op kan gegeven worden... Minder bands is verliezen. Minder speeltijd is verliezen. Meer podia is meer clashes. Kortere changeover is meer overlap met andere podia. Maar 11u20 op het terrein is niet haalbaar als je de dag ervoor pas om 2u in bed geraakt. 1x gelukt voor Hope Erodes tot Amenra, maar de dag erna dutje mogen doen bij de EHBO
- De Chains. De Modder. Fokking. Chains. Er is hier al veel over geschreven en het heeft zijn voorstanders en tegenstanders. Ik ben er geen fan van. De digitale coins hebben in mijn ervaring voor langere wachttijden gezorgd. Niet gigantisch, maar ik denk dat de tijd per persoon zo'n 8 à 10 seconden langer was dan ten tijde met de fysieke coins. En dat is blijkbaar het verschil tussen wel een rij of niet.
Gelukkig stonden er overal wachtRIJEN. Geen hoop elleboogduwende driftkikkers zoals men elders al eens moet tolereren. Pluim voor ons. En op het einde van de wachtrij stond iemand met de glimlach klaar om je te bedienen. Pluim voor de medewerkers!
Ik weet niet hoe anderen het aanpakten, maar wij hadden ons eigen muntjessysteem waardoor er meestal 1 persoon om 6 pinten ging ipv 6 personen elks om hun eigen pintje. Zal ook wel wat doen aan de wachtrij.
- Aan de Prison is het ook tamelijk lastig om drank te halen (als het drukker wordt) omdat de bars helemaal vooraan zijn, en je steeds door de mensenmassa moet. Een extra bar in de 2 andere uithoeken achteraan van de Prison zou niet slecht zijn. Helldorado was ook steeds druk, maar gemakkelijk te bereiken. Morgue en Swamp dik OK.
- Tijdens de avond-animatie onder de luifel op de camping donderdagnacht (orkestje) bleek een sixpack Primus plots €27 te kosten. Was dit om het drankgebruik te beteugelen ofzo? Zoniet: zet er gewoon ook een (mobiele) bar, zowel: verkoop dan gewoon géén bier na een bepaald uur...
- Ik begrijp ook wat anderen zeggen over de optredens op de camping, en ik kan ze eigenlijk alleen maar gelijk geven (hoe leuk ik het orkestje onder de luifel ook vind). Wij liggen er een heel eind af, en geen "last" van, maar ik vind het geen goed idee. Niet tof voor de kampeerders die rust willen, en niet tof voor de band die eigenlijk op een ongoddelijk uur voor een wachtrij staat te spelen.
Maar ook schouderklopjes:
- Alle medewerkers zijn helden! Keer op keer.
- Lipje op bekers. Eindelijk!
- Kwa zitgelegenheid is het volgens mij net ok. Wie absoluut wil zitten vind wel een plekje, en een plein vol banken hoeft ook niet. Ook hier: meer volk = minder zitplek.
- Chicken Black Pepper Bacon!
- Daar waar er nu wachtrijen waren voor de bars, heb ik geen enkele keer moeten aanschuiven voor de toiletten. Toiletten die overigens steeds proper in orde waren.