Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een browser zoals Microsoft Edge of Google Chrome te gebruiken.
Everything Now van Arcade Fire is door het publiek verkozen tot de Song van het Jaar 2017. Dat is vrijdagavond bekend gemaakt tijdens het 3voor12 Song van het Jaar festival in TivoliVredenburg. Bekijk hier de complete top 100.
1. Arcade Fire - Everything Now
Dit is hem dan, de Song van het Jaar 2017: een nummer dat al direct werd onthaald als anthem dat je uit de volle borst kunt meebrullen (sterker nog: dat stukje publieksparticipatie zit er alvast in gestopt). Het is een song die een maf fluitje recyclet van de Kameroense muzikant Francis Bebey, maar evengoed ABBA kanaliseert. ‘Everything Now’ is de eerste Song van het Jaar van Arcade Fire – sterker nog: de eerste Song van het Jaar uit Canada ooit. Een nummer over verslaafd zijn aan de directe beschikbaarheid van zo’n beetje alles, over een overvloed aan informatie en alle liedjes tegelijkertijd te kunnen horen. Maar hét liedje van dit jaar, dat is ‘Everything Now’.
11 juni dus in Ahoy, Rotterdam. Allereerst, wat een rotdatum zo vlak na Best Kept Secret. Daarnaast heb ik ook mijn bedenkingen over de locatie (ben er echter nog nooit geweest). Ik denk dat ik wel een ticket koop, maar ik had ze toch liever gewoon op Lowlands gezien. Maar hey, Arcade Fire in Nederland. Dan moet ik erbij zijn na de legendarische concerten bijgewoond te hebben op Pinkpop 2014 en BKS dit jaar!
Ah een band hoog op mijn verlanglijstje, die ik nog niet heb gezien en mogelijk deze zomer/herfst wel eens kan gaan touren met ticketprijzen die alleen maar hoger worden en ik die steeds minder geld heeft, daar had ik er nog niet genoeg van...
Jaaaa waanzinnige comeback dit nummer. Als dit voorbode is voor het nieuwe album?
Vond Everything Now erg matig. Paar sterke nummers, maar daar hield het ook mee op. Terwijl ik alle albums daarvoor op hun eigen manier waanzinnig vond.
Volgens de organisator van Primavera heeft de band bewust gekozen om te wachten vanwege het overaanbod aan headliners die nog shows in te halen hebben.