Lokerse Feesten 2025 - 50-jarig jubileum

De drukte bij Blur was het onaangenaam drukste dat ik ooit op een festival meegemaakt heb denk ik. Als ik dan dit lees ...
 
De drukte bij Blur was het onaangenaam drukste dat ik ooit op een festival meegemaakt heb denk ik. Als ik dan dit lees ...
Scheelt dat ik toen bij Blur minder rondliep, en het misschien minder percipieerde.

Zo jammer, want blijft een mooi festival verder.
 
De drukte bij Blur was het onaangenaam drukste dat ik ooit op een festival meegemaakt heb denk ik. Als ik dan dit lees ...

Het is erger. Ook vandaag. Ik heb 10 minuten over 10 meter gedaan. 😅🤣

Maar het ligt ook deels aan het publiek denk ik. Zondag was het ook full, maar dan viel het beter mee. Nu staat het vol oudere venten die hun spot voor de Pumpkins aan het bewaken zijn alsof het hun stukje vaderlandse grond is en ze den Duits in de verte zien naderen.
 
Ben 3 keer op LF geweest dit jaar zondag met EC/Pendulum/Brutus, dinsdag met AmenRa/Gojira en vandaag met Haunted youth/Smashing Pumpkins en ik vond het die 3 dagen toch veel te onaangenaam druk. Zelfs ver voorbij de PA kun je bijna niet bewezen en op ganse plein geen enkel rustig plekje. Moet toch nagedacht worden aan verkoopbare tickets want dit is niet meer chill Festival van de afgelopen jaren
 
  • Leuk
Waarderingen: Joslittel
Gister echt een topdag gehad. 3 heel goede optredens van heel dichtbij kunnen zien. Eerst DIIV, inmiddels best wel fan. 4e keer en 4e keer net even anders. Wederom strak gespeeld en de dystopische AI beelden en intermezzo's deze keer extra opvallend, maar niet afleidend.

the Haunted Youth kwamen, zagen en overwonnen toch. Geweldig geluid zetten ze toch neer, het uur vloog voorbij. Heb ze vaker gezien maar sterk gegroeid. Voorlaatste nummer was echt een muur van geluid, in de goede zin van de betekenis.

The Smashing Pumpkins, eigenzinnige band, vroeger nooit echt veel geluisterd maar de laatste jaren veel meer gaan waarderen. Live nog altijd zeer sterk, vooral door de vocalen en het gitaarspel van Billy. Grote klasse. En stiekem toch veel bekende nummers, die live hier en daar net wat anders werden gespeeld. Publiek stil en volledig mee vooraan. Goede setlist, wel wat teveel (pogingen tot) meeklapmomenten.


Vond de drukte nog te doen, nergens meer dan een aantal minuten hoeven wachten. En met 1 podium weet je dat mensen daar naar willen kijken en dus daar strategisch een plekje kunt zoeken voor optredens beginnen. Zelf eigenlijk alleen maar linksvoor gestaan. Snap wel dat het anders is als je minder drukke dagen en jaren gewend bent.
 
  • Leuk
Waarderingen: Joslittel
Goose was toch ook weer een bom. Er was al veel volk naar huis, en zo was er voor het podium nog ruimte om los te gaan. En los gaan it did. Als Mickael Karkousse zegt dat het van de vijf keren Lokerse feesten waarschijnlijk de beste was voor hun, dan is dat geen hyperbool. Het publiek waar wij stonden, was net een boel stuiterballen en Goose zelf speelde een stuk harder en vettiger dan ze op Rock Werchter in de Barn deden. Words op Werchter was een storm, in Lokeren was het een orkaan.
 
  • Leuk
Waarderingen: Joslittel en maartens
Gisteren voor het eerst op de Lokerse Feesten. Weer een keer een festival gepakt met mijn vader. We vertrokken aardig op tijd maar door een ongeluk/file op de Ring van Antwerpen (what's new) deden we er uiteindelijk 2:45u over (terugweg was 1:15u). We waren er alsnog vroeg. Zo vroeg dat de parkeerplaats niet open / te vinden was (op het bord voor de pendelbus na). Uiteindelijk hem bij de nabijgelegen Lidl neergezet, wat ook prima was. Even op het terras gezeten en richting het terrein voor Metal Molly.

Het mooie van deze festivaldag was dat ik meerdere bands voor het eerst zag die ik al jaren veel luister. Tegenwoordig komt dat nog zelden voor op festivals. Zo was het ook de eerste keer Metal Molly. Surgery for Zebra heb ik echt grijs gedraaid en dan is het gelijk feest als je die eerste tonen van Flipper hoort. Daarna volgde met DIIV nog een eerste keer, eentje die ik een paar keer ongelukkig ben misgelopen. Dat was ook een hele fijne show.

In de Club StuBru gingen we vervolgens voor Hinds. Dat was wel al voor de derde keer, maar die toveren altijd een grote glimlach op mijn gezicht. The Haunted Youth zagen we daarna van een afstandje. Eveneens voor de derde keer en dat vind ik telkens oké. Ondanks dat het flink drukker aan het worden was en we wel een prima plekje voor The Smashing Pumpkins wilden, gingen we toch even een klein kijkje nemen bij Mclusky. Dat kleine kijkje werd nog kleiner toen de soundcheck uitliep. Na 4 nummers haastten we ons terug naar het terrein, ondanks dat die alleraardigst klonken.

Toen de headliner van de dag en een naam die voor ons beiden al lang op het verlanglijstje stond. Voor mijn vader de laatste van zijn favoriete 90's bands die hij nooit gezien heeft. Voor mij een van de laatste bands uit die tijd die nog in redelijke vorm touren en ik nooit zag. Dan is het altijd hopen dat het niet tegenvalt, maar dat deden The Smashing Pumpkins gelukkig niet. Ondanks dat je heel goed weet hoe goed hun discografie is, verbaast het je dan toch dat je nummer na nummer denkt "oh ja, maar dit ook een top nummer". Enorm van genoten, ondanks de drukte en wat geruzie in het publiek. Goose hebben we moeten missen, want met de terugreis naar Nederland nog voor de boeg werd dat te laat.

Wat andere punten:
- Enorm vriendelijk personeel met veel enthousiasme en passie
- Het was wel echt te druk op het eind. Het was niet perse dat we er tijdens de shows last van hadden, maar het voelt gewoon niet lekker dat het overal vol staat waardoor je ook niet het idee hebt dat je de rust op zou kunnen zoeken als je het wilde
- Hoewel het publiek de hele dag heel vriendelijk en verdraagzaam was, waren er toch wat opstootjes aan het begin van The Smashing Pumpkins. De een na de ander drong zich naar voren, had een glaasje te veel op, etc. Daar werden ze dan op aan gesproken door omstanders en dat leidde vaak tot gevloek, geduw, boze blikken gebaren. Zonde
- Het terrein is verder ook niet heel sprankelend, maar dat weet je van tevoren
- Voor het geld is dit echt een hele degelijke lineup. In Nederland zijn er toch veel festivals waar je voor hetzelfde geld en pak minder krijgt
- Het eten in het straatje was niet 'je van het' als je het vergelijkt met het voedsel op BKS of Lowlands. Misschien is dat ook gewoon omdat je in principe op een halve kermis staat

Al met al een hele leuke dag, met name doordat elke show raak was en er goed gestreept kon worden op de bucketlist. Voor het festival (terrein, ambience) zelf zou ik niet snel terug gaan. Tegelijkertijd zie ik het met zo'n lineup zeker als een goede optie.
 
  • Leuk
Waarderingen: gesp
Toch nog even **** voor Air, prachtig optreden. Visueel heel mooi en fantastisch strak gespeeld. Weinig improvisatie uiteraard, maar niet veel op aan te merken.
dEUS was daarentegen 1 hoop gecontroleerde chaos. ***** voor een fantastisch concert. 7de keer dat ik ze zie, eerste keer met SKC. Heerlijk om dat spelplezier te zien. Jigsaw you, W.C.S.(!!!), let’s get lost, secret hell,… wat een nummers ook. En sud’s and soda met de enige echte friday. Beste BE band aller tijden.
 
  • Leuk
Waarderingen: koolket en Everyknight
Nog mensen aanwezig geweest die op het einde de band voor volgend jaar hebben gezien? Ik heb mij ffkes in mijn arm moeten knijpen, want kan het moeilijk geloven eigenlijk.
 
Na het laatste optreden werd een samenvattingfilm van de afgelopen 10 dagen getoond, er verscheen dan de data van volgend jaar, gevolgd door een foto van de broers en dan 2026.

Anyhow, genoten van 10 dagen Lokerse.
Schitterende optredens gezien, met toch mooie verrassingen tussen.

Op naar volgend jaar!

Enkel van 1 ding spijt, dat ik niet tegen de persoon naast mij heb gesproken vooraan tijdens Noordkaap :ROFLMAO: (Haar naam niet heb gevraagd bedoel ik dan.)
 
Laatst bewerkt:
Geweldige optredens gezien afgelopen vrijdag van Haunted Youth, Smashing Pumpkins en Goose. Echt alledrie top!
Wat het "festival" zelf betreft: veel te druk, veel geduw, veel heel dronken mensen, weinig sfeer. Een echt festival kan ik het daarom niet noemen. Eerder een dorpsfeest op het lokale parkeerterrein met redelijke grote bands.
 
Laatst bewerkt:
Het waren mijn 30ste (!) Lokerse Feesten dit jaar. Velen hebben een punt dat het druk was dit jaar. Nooit geweten dat het elke dag al zo vol stond om 20u en dat de meesten bleven tot 1u. De reden daarvoor is de prijs : het is de laatste jaren toch wel duur geworden voor een dagticket en dan wil je niet afkomen om 1 of 2 bands te zien. Ik heb al abo sinds 1999 en dan skip je al gauw eens de eerste bands of je houdt het geen 10 dagen vol (niet op mijn leeftijd...).
Voor de line up van dit jaar was de 247,50euro (ik had korting) zijn geld meer dan waard.
Hoogtepunt voor mij was Amenra. Ik had ze al paar keer eerder gezien op Werchter, maar nu was ik kapot na het optreden. Wat.een.band!
Persoonlijke wishlist voor volgend jaar (zonder research of die wel touren) :
1. Radiohead
2. Bush
3. Counting Crows
4. Beck
5. Garage
6. Slayer
7. Faith No More
8. Weezer
9 Alanis Morissette
10. Nine Inch Nails vs Gary Numan

Yes I'm a 90s bitch ;-)
Geef mij 2 van dit lijstje en ik ben weer aanwezig (en anders ook)

PS1. nog een nota over de sfeer : er is nooit veel sfeer op de LF zoals bvb op Werchter. Het grote voordeel is dat je gemakkelijk vooraan kan staan en daar is de sfeer meestal wel goed, fuck it als ze in het midden allemaal aan het praten zijn
PS2. de laatste dag ging ik (enkel) naar De Mens en Noordkaap en het plein stond afgeladen vol. Belgen houden van Belgische artiesten. Zet af en toe eens een line up die puur Belgisch is en bespaar zo op de kosten. Vraag eens 39euro ipv 69euro voor de combi Belgen en het plein zal even vol staan.
 
  • Leuk
Waarderingen: johanra en R3mko
Is er al een topic voor 2026?

Met de aankondigingen van al die metalfestivals in augustus, is er al ruimte voor weer twee metaldagen.
 
  • Leuk
Waarderingen: saurus
Is er al een topic voor 2026?

Met de aankondigingen van al die metalfestivals in augustus, is er al ruimte voor weer twee metaldagen.
Merendeel van die namen zullen wel naar Alcatraz gaan natuurlijk. Maar dit jaar hadden ze natuurlijk ook 2 metal dagen, dus afwachten. Metal mensen zijn natuurlijk trouw publiek, verkoopt wel altijd goed
 
Merendeel van die namen zullen wel naar Alcatraz gaan natuurlijk. Maar dit jaar hadden ze natuurlijk ook 2 metal dagen, dus afwachten. Metal mensen zijn natuurlijk trouw publiek, verkoopt wel altijd goed
En we drinken veel! Zeker als ze een dag fixen met Alestorm en Airbourne.

Def Leppard zie ik niet heel de maand juli in Europa blijven en zijn mss net iets te groot (lees: te duur) voor Alcatraz. Die staan naar mijn gevoel in Lokeren. Gooi Europe erbij en je hebt een hele mooie avond.
 
  • Leuk
Waarderingen: kaiser
Judas Priest mag al in elk geval afgeschreven worden. In een interview met de organisator van het Bloodstock festival in Engeland, heeft ze aangegeven dat JP absoluut hun tour daar wil starten en volgens de website van JP spelen ze daar op 9 augustus
 

Users who are viewing this thread