Of er veel gaat veranderen op korte termijn betwijfel ik doordat Trump met veto's gaat strooien. Ik heb een kleine hoop dat de Republikeinen zien dat ze het beste van Trump af kunnen zijn, willen ze nog iets van een rol van betekenis spelen bij de volgende verkiezingen over 2 jaar, en misschien toch een aantal van hen het licht zien en samen met de Democraten overgaan tot een impeachement van Trump.
Voor de rest vooral blij dat het gelopen is zoals het nu is gelopen. Dat herstelt toch weer een beetje het vertrouwen in de mens, los van de reden waarom ze nu blauw gestemd hebben, en hopelijk leren we er in Europa ook wat van waar de polarisatie ook schrikbarende vormen aan het aannemen is in bepaalde landen (al glijden we in Nederland ook steeds een beetje verder af).
Vooral ook heel blij dat er meer gekozen is voor een betere representatie van de bevolking (niet alleen witte rijke grijze mannen) en dat de Democraten het, ondanks flinke zorgen in de partij hierover, hebben aangedurfd om deze mensen op de stembiljetten te zetten en daarvoor ook beloond zijn.