Lowlands 2026

Mijn eerste keer LL, dus ik vroeg mij af: wat is het verschil tussen de podia qua grootte en sfeer? Kan iemand mij wijzer maken? Mijn dank is groot.
 
Mijn eerste keer LL, dus ik vroeg mij af: wat is het verschil tussen de podia qua grootte en sfeer? Kan iemand mij wijzer maken? Mijn dank is groot.
In de Alpha en Bravo zie je de grootste acts, de Alpha is wel echt de 'main' waarbij je ook een voorvak heb waar je in kan. Bij alle andere tenten is dat er niet en kun je meestal tot een kwartier voor tijd een goed plekje vinden.

Na die twee tenten komt qua grootte de Heineken, dan die India en als laatste de Lima en XRay.

Qua sfeer is het heel wisselend en afhankelijk van de muziek, ik vind het fantastisch om bij de Alpha een collectief moment van vreugde mee te maken als het daar helemaal vol staat. Vorig jaar kreeg Joep Beving met zijn klassieke muziek de Bravo helemaal stil wat ook weer heel mooi is om mee te maken. In de Lima kan je vaak echt hele bizarre feestjes meemaken op de leipste wereldmuziek en in de XRay kan het er ook hard aan toe gaan met de stevigere bandjes of in de nachten.

Vorig jaar is hier ergens een staatje gepost met hoeveel mensen er per tent in kunnen. Maar dat heb ik niet paraat.

EDIT: plaatje gevonden
 

Bijlagen

  • Scherm­afbeelding 2026-07-16 om 17.39.55.jpg
    Scherm­afbeelding 2026-07-16 om 17.39.55.jpg
    43,5 KB · Weergaven: 50
  • Geweldig
Waarderingen: BelugaBob
Mijn eerste keer LL, dus ik vroeg mij af: wat is het verschil tussen de podia qua grootte en sfeer? Kan iemand mij wijzer maken? Mijn dank is groot.
Ik vind de Bravo één van de meest imposante festival tenten waar ik geweest ben. En op de één of andere manier vooral bij rustige acts, zoals een doodstille Bravo bij Joep Beving, Spinvis of the national, vind ik magisch

Xray is wel een beetje te vergelijken mer de Casbah van BKS. Behalve dat het geluid in de Xray wel echt kut is en dat is voor mij wel een minpunt.
De Lima is ook een leuke mooie kleine en sfeervolle tent.

Heineken en India zijn vrij standaard en niet zo bijzonder. De Alpha kom ik niet heel vaak, de heuvels rondom de Alpha vind ik wel lekker om even op te relaxxen bij een rustige kijkact, je kan dan mooi ook over het publiek heen kijken.
 
  • Leuk
Waarderingen: BelugaBob
Ik vind de Bravo één van de meest imposante festival tenten waar ik geweest ben. En op de één of andere manier vooral bij rustige acts, zoals een doodstille Bravo bij Joep Beving, Spinvis of the national, vind ik magisch.
En 'onze' Bravo heeft vorige maand maar mooi in de tuin van het Witte Huis gestaan voor Trump zijn vecht feestje.
 
Ben ik de enige die denkt dat ninajirachi en jane remover in die x-ray ongelofelijk krap gaat worden of overschat ik hun aantrekking voor het gemiddelde lowlands publiek?
Jane remover wordt behoorlijk onderschat, maarja turnstile is daar ook begonnen, vind overigens wel dat de doelgroep die x ray leuk/ interessant vind steeds groter wordt mag dan ook wel aangepast qua tent!
 
Baal wel een beetje dat Geordie Greep in de X-ray staat, snap het qua grootte wel, maar dat is wel een artiest waar ik hoop dat het geluid goed is.
 
Erg balen dat die zaterdag en zondagnacht in de Bravo niet omgedraaid zijn. Ik voel die zondagnacht nu niet bepaald, terwijl dat nou altijd by far de leukste nacht is om tot het gaatje te gaan…

Kenners aanwezig die een setje van Kettama of Nena H kunnen aanraden om mij van gedachten te doen veranderen?
 
Erg balen dat die zaterdag en zondagnacht in de Bravo niet omgedraaid zijn. Ik voel die zondagnacht nu niet bepaald, terwijl dat nou altijd by far de leukste nacht is om tot het gaatje te gaan…

Kenners aanwezig die een setje van Kettama of Nena H kunnen aanraden om mij van gedachten te doen veranderen?
Ik denk dat je vooral naar Saidah en Benny moet gaan en laat daarna Theo je meenemen in de XRay ;)
 
  • Leuk
Waarderingen: WTSGD
Ik kom ruim een kwart eeuw op Lowlands en dit is voor het eerst dat ik NUL clashes heb!

Mijn lijstje (en daar gaat max 30% van uitkomen - as is tradition wegens te lekker zitten, een random bekende tegenkomen of afgeleid worden door de aanzicht van een broodje worst):

Vrijdag: Chalk - Amyl - Leisure - JPEGMAFIA - Kneecap - Blood Orange - Parcels - Viagra Boys - Gevolgd door TBD (in elke geval alles behalve New Wave)
Zaterdag: Jose Gonzales - Terzij de Horde - Guilt Trip - IJsland - Tyler Ballgame - Geese - Sombr - Royal Blood - Lambrini Girls
Zondag: Teen Mortgage - Sophie Straat - Hermanos Guitérrez - Celeste - Maruja - Teen Jesus & the Jean Teasers - Turnstile - Clipse - Geordie Greep

Vooral de zondag is opvallend genoeg vol met zwaar op de maag muziek (Maruja, Geordie Greep om 22.00), dus ik verwacht ondanks mijn liefde voor muziek dat ik een aantal van die 'moeilijke' bands alsnog vervang voor het eten van the afformentioned broodje worst.

Pracht lineup! Ik kan gewoon Celeste als Terzij de Horde zien op één dag. Well done programmeurs!
 
  • Leuk
Waarderingen: LLoww en Davidd

Users who are viewing this thread