Graspop Metal Meeting 2027

Brutus niet hebben, terwijl die dan terugkeren na een sabbatical en op veel verschillende festivals buiten Belgiƫ staan, dat zou ik wel raar vinden. Dus wat mij betreft logisch dat die er staan. Wat betreft Psychonaut, geen idee of het kiezen is tussen die twee en of Hippotraktor beschikbaar zou zijn. Maar zo ja, dan was ik ditmaal voor Hippo gegaan, omdat Psychonaut van de twee er het meest recent heeft gespeeld en Hippo net een nieuw album heeft. Maar goed, Psychonaut heeft er sinds World Maker ook nog niet gestaan, dus al met al geen gefronste wenkbrauwen hier.

Dat Hemelbestormer er weer eens mag staan, is ook een mooie beloning voor die mannen. Die krijgen internationaal ook lovende kritieken binnen het genre en zijn live gewoon sterk. Gaat tof worden in de Dome!

EDIT: persoonlijk niet mijn ding, maar Ronker zou wat mij betreft ook een plek op Graspop verdienen. En daarnaast wacht ik al jaren tot Doodseskader een keer de kans krijgt.
Fatal Move hebben ook net een nieuw album uit, ook al van 2023 geleden dat ze op Graspop stonden
 
  • Leuk
Waarderingen: Jamel
@Rellie80 en ik bedenk me ook juist: als de set niet gevuld geraakt kan ze ook nog altijd Arch Enemy nummers brengen

Dus Arch Enemy, haar eigen nummers (Checkmate, Crocodile, Flying Monkey, ...), The Wolf You Feed (of Nita nu meedoet of niet) en DragonForce. Als Nita meedoet mss ook iets van Alice Cooper. Of misschien zelfs wat van Kamelot of The Agonist šŸ˜Ž
 
De populairdere Belgische metal (dan bedoel ik vooral degene die wel de grenzen over geraakt), bestaat voor 90% uit allerlei subgenres waarin sowieso ergens de term "post" komt en dat is iets waarvan Graspop geen enorme grote fan lijkt te zijn. Ik verwacht dat we dus zelden tot nooit mƩƩr dan 5 Belgische groepen moeten gaan verwachten.
 
De populairdere Belgische metal (dan bedoel ik vooral degene die wel de grenzen over geraakt), bestaat voor 90% uit allerlei subgenres waarin sowieso ergens de term "post" komt en dat is iets waarvan Graspop geen enorme grote fan lijkt te zijn. Ik verwacht dat we dus zelden tot nooit mƩƩr dan 5 Belgische groepen moeten gaan verwachten.
Maar waarom staat gnome er dan niet!!!!
 
Ik hoop nog hard dat de timetables het allemaal fout hebben of dat Graspop organisatie sevendust en Psychonaut niet tegelijk programmeren.

Beide nog nooit gezien. Psychonaut laatste keer gemist omdat ze op donderdag het podium opende en wij stonden nog onze tent te pitchen.

Sevendust is een band die ik nooit gezien heb ondanks dat ze gewoon een band zijn uit de core nu-metal periode. Dus ze draaien al lang mee en ik ken ze daarmee ook al een eeuwigheid.

Dus ben bang dat ik Psychonaut weer moet teleurstellen. Die geef ik meer kans op een herkansing voor mezelf.
 
Ah ik had over Cenobia gelezen, oeps 🤣

Deels waarschijnlijk omdat ik Cenobia totaal niet ken
Ik bedoelde inderdaad Cenobia.
Zij heeft in september ƩƩn album uitgebracht met slechts zes nummers op, waarvan vier eerder uitgebracht zijn als single. In de setlists die ik terugvond, brengt ze ook enkel deze zes nummers (eventueel aangevuld met een drum solo).
Op zich frappant dat deze Australische artieste nu al de kans krijgt om meteen op Graspop te staan.

Desalniettemin hangt er heel wat mysterie rond deze artieste. Op sociale media spreekt ze over zichzelf in de derde persoon 'door en namens Cenobia als gemaskerde entiteit'.
Bij het inluisteren, klonken haar nummers niet slecht en het geheel intrigeert me wel en dat is waarschijnlijk ook de bedoeling van dit opzet.
 
  • Leuk
Waarderingen: won666
@Rellie80 en ik bedenk me ook juist: als de set niet gevuld geraakt kan ze ook nog altijd Arch Enemy nummers brengen

Dus Arch Enemy, haar eigen nummers (Checkmate, Crocodile, Flying Monkey, ...), The Wolf You Feed (of Nita nu meedoet of niet) en DragonForce. Als Nita meedoet mss ook iets van Alice Cooper. Of misschien zelfs wat van Kamelot of The Agonist šŸ˜Ž
Ik zou het uiterst onlogisch vinden als Blue Medusa nummers zou brengen van Arch Enemy of The Agonist.
De groep werd net door haar opgericht als een nieuwe start en dan gooit ze dat principe volledig overboord.

'The Room Where She Died' zou ook nog een logische zijn.

Wie weet is er nog een volwaardig album op komst vooraleer Graspop van start gaat.
 
  • Leuk
Waarderingen: saurus
Ik ben best wel gevoelig voor taalfouten (zeker op mijn werk), maar ga er hier normaal gesproken niet zo snel op in, dat zou natuurlijk ook onwenselijk en onmogelijk zijn.. šŸ˜…šŸ˜‰

Zelf maak ik er ook meer dan genoeg, met name als ik op mijn telefoon reageer (dodelijke combinatie van gebrek aan vaardigheid, dikke vingers, zinnen steeds herschrijven en autocorrect šŸ˜), maar ik corrigeer ze wel als ik ze later zie (vooral voor mezelf, verwacht dat niet van iedereen šŸ˜‰).

Incorrect geschreven namen vind ik echter nog wel een dingetje apart (misschien omdat ik zelf een naam heb die met grote regelmaat verkeerd geschreven wordt, laat staan uitgesproken šŸ˜).
Ook daar wijs ik hier niet zo snel op, tenzij ik er een heel jaar tegenaan moet kijken zoals in een Clashfinder, of wanneer het onbedoeld grappig is, zoals zojuist dus. 😁
Ben aan het bij lezen vanwege een feestje in Veldhoven gister. Maar jij hebt ook gewoon een moeilijke naam🤣
 
Blijf komen met de updates, is wel leuk om te lezen :)
Als ze Orbit Culture tof vind zullen Amon Amarth, Children of Bodom, Blue Medusa en Arch Enemy er mogelijk ook wel in gaan.
Best een mooi aanbod aan melodeath hebben we dit jaar eigenlijk.
Megafan van Orbit hier zoals je weet. Maar ik zie absoluut geen raakvlak met Amon. Children of Bodom zou ikeerder onder de In Flames vlag scharen.
De laatste 2 ken ik niet goed omdat ik Allissa maar een krijserd vind. Sorry, heb er gewoon niks mee.
 
Op verzoek van mijn vriend @Piebe71 :)

Verreweg de meeste metalheads zullen weleens gehoord hebben van de 'Big-4' van de Thrash Metal: Metallica, Slayer, Megadeth en Anthrax. Maar voor veel minder mensen zal dat gelden voor de 'Big-3' van de Britse Doom/Death: Anathema, My Dying Bride en Paradise Lost. En zonder iets af te doen aan de Big-4 en hun invloed op de metalscene, die tweede variant heeft mijn eigen muzieksmaak veel meer gevormd. Vooral Anathema is simpelweg één van mijn favoriete bands en ik vind letterlijk al hun albums minimaal een 8. Over Anathema kunnen we het echter helaas niet al te uitgebreid hebben in het kader van Graspop '27, want helaas is die band al een tijdje opgesplitst en is er niet echt uitzicht op een reünie. Maar waarom ik er dan wel over begin, is omdat de andere twee van de grote drie wel vertegenwoordigd zijn op Graspop '27! En wat ik zelf wel leuk vind is dat beiden aan te raden zijn om te gaan zien om totaal verschillende redenen.

Laat ik beginnen bij Paradise Lost. Die hebben van de organisatie een mooie plek gekregen als headliner van de Metal Dome op zaterdag. Mocht je Marilyn Manson en/of Blink 182 willen ontlopen (waar ik me alles bij kan voorstellen, want mijn hemel...), dan is Paradise Lost een prachtig alternatief! Met 8 eerdere passages is Paradise Lost een ware Graspop klassieker. En de kans dat je ze weleens hebt gezien als je al vaak op Graspop (en specifiek in de Marquee) bent geweest is dan ook vrij groot. Toch zou ik ze specifiek dit keer helemaal willen aanraden en dat heeft alles te maken met hun meest recente album, Ascension. Ik denk dat ik niets teveel zeg als ik dat album ƩƩn van hun beste werken ooit noem. En dat is best bijzonder voor een band die al toe is aan zijn 17e langspeler, waarvan de eerste stamt uit 1990. Een heuse opleving dus en dat stralen ze live ook uit.

De andere vertegenwoordiger van de grote 3 is Towards the Sinister. Op de Graspop website worden ze aangemerkt als firsttimer. En uiteraard klopt dat officieel ook, want die formatie moet zijn eerste liveshow nog gaan spelen. Maar in werkelijkheid hebben we hier te maken met ƩƩn van de huisbands van Graspop. Als ik mij niet vergis, waren ze voor Maiden's show in 2025 nog even gedeeld recordhouder, met 10 passages. En tussen 2000 en 2012 kwamen zij zelfs letterlijk om het jaar de Marquee in vervoering brengen. Ik heb het uiteraard over My Dying Bride, want dat is, zoals je zou kunnen zeggen, de voorloper van Towards the Sinister. Voor zij die het hebben gemist: in oktober 2025 werd frontman Aaron Stainthorpe uit My Dying Bride gezet, nadat hij daarvoor al afwezig was tijdens de tour ter promotie van hun laatste album. Een nogal vervelend hoofdstuk in de geschiedenis van de band, gekenmerkt door een hoop verwijten over en weer. Wie er precies gelijk heeft, laat ik even in het midden. Feit is wel dat er bij het MDB wat nu optreedt volgens veel fans magie ontbreekt. En dus kijkt men (ik ook!) reikhalzend uit naar het debuut van Towards the Sinister. Dit is namelijk Aaron Stainthorpe, omringd met drie andere founding members van My Dying Bride en op toetsen Mark Deeks, toetsenist van Ard en Winterfylleth en een muzikale vriend van Aaron. Zij gaan louter nummers spelen van de eerste vier albums van My Dying Bride, met ook hier en daar een deepcut die niet of nauwelijks eerder live gespeeld is. Echt heel vet! Ik ga ze zelf in februari al live mogen zien, tijdens hun eerste show op het Europese vasteland. En ik zal uiteraard erna met een review komen.

Twee bands dus uit hetzelfde hoekje, maar beiden met een heel verschillend verhaal. En waar de één iets is om naar uit te kijken vanwege de vernieuwing, is de ander juist niet te missen vanwege de nostalgie. 🤘
Precies wat ik bedoelde Jamel! Dank voor deze introductie. Towards the Sinister gaat in mijn playlist. Uiteraard stond Paradise Lost daar al in. En als ik de voorlopige clashfinders mag geloven dan ga ik daar staan om Manson te ontwijken. Win/win. Het wordt een heerlijke editie!
 
  • Geweldig
Waarderingen: Jamel
Megafan van Orbit hier zoals je weet. Maar ik zie absoluut geen raakvlak met Amon. Children of Bodom zou ikeerder onder de In Flames vlag scharen.
De laatste 2 ken ik niet goed omdat ik Allissa maar een krijserd vind. Sorry, heb er gewoon niks mee.
Haha ja dat kan, zijn allemaal wel melodeath bands met een andere sound inderdaad. Alissa is wel net mijn favoriete vocalist van bovenstaande rijtješŸ˜…
Maar vind orbit culture ook top, en kijk ook uit naar Children of bodom. Amon heb ik wat minder mee.
 
Haha ja dat kan, zijn allemaal wel melodeath bands met een andere sound inderdaad. Alissa is wel net mijn favoriete vocalist van bovenstaande rijtješŸ˜…
Maar vind orbit culture ook top, en kijk ook uit naar Children of bodom. Amon heb ik wat minder mee.
Ik vind Amon op zich wel een mooie sound hebben, maar na dat ik 5 nummers achter elkaar had beluisterd op YT vond ik het uiteindelijk toch wel saai en eentonig. Beetje Sabaton vibes.
 
  • Leuk
Waarderingen: Elf en Loek123
Ik keek echt uit naar die vrijdag qua headliners, maar als ik die lineup overdag bekijk blijf ik echt op men honger zitten.. (3 bands die ik wil zien, verder echt men ding niet).. Begint toch meer en meer naar enkel een zaterdagticketje te leunen en dan nog een dagje Jera
 
Ik hoop nog hard dat de timetables het allemaal fout hebben of dat Graspop organisatie sevendust en Psychonaut niet tegelijk programmeren.

Beide nog nooit gezien. Psychonaut laatste keer gemist omdat ze op donderdag het podium opende en wij stonden nog onze tent te pitchen.

Sevendust is een band die ik nooit gezien heb ondanks dat ze gewoon een band zijn uit de core nu-metal periode. Dus ze draaien al lang mee en ik ken ze daarmee ook al een eeuwigheid.

Dus ben bang dat ik Psychonaut weer moet teleurstellen. Die geef ik meer kans op een herkansing voor mezelf.
Een shoutout naar m’n eigen clashfinder dan maar: https://clashfinder.com/m/graspop2027. Ik gun je zelfs een tien minuten wandeling (7 naar de dranktent en 2 naar de Marquee).
 
Laatst bewerkt:
Een shoutout naar m’n eigen clashfinder dan maar: https://clashfinder.com/m/graspop2027. Ik gun je zelfs een tien minuten wandeling (7 naar de dranktent en 2 naar de Marquee).
Volgens zit al op de betreffende clashfinder, maar weet niet wat deze wandeling voor me gaat doen.

Sevendust start om 14:40
Psychonaut start om 14.45
De showtijden zijn gelijk dus is volledige overlap.
Die 9 minuten gaan me helaas niet helpen. Zelfs niet met of op basis van jou schema.

Btw bedankt daarvoor, maakt het vooruit kijken al een stuk makkelijker.
 
Volgens zit al op de betreffende clashfinder, maar weet niet wat deze wandeling voor me gaat doen.

Sevendust start om 14:40
Psychonaut start om 14.45
De showtijden zijn gelijk dus is volledige overlap.
Die 9 minuten gaan me helaas niet helpen. Zelfs niet met of op basis van jou schema.

Btw bedankt daarvoor, maakt het vooruit kijken al een stuk makkelijker.
In de clashfinder van rockbeer hierboven is er geen overlap tussen psychonaut en sevendust

In de clashfinder van @Blommie inderdaad wel, omdat die FNM de dag laat afsluiten ipv Evanescence
 

Users who are viewing this thread