En van de afgelopen 5 jaar? Wat was dan wel een sterke lineup voor jou. Gewoon uit nieuwsgierigheid trouwens
Ik denk dat de sterkste line-up ooit op Graspop Metal Meeting (GMM) die van 2018 was.
Als we naar de afgelopen vijf jaar kijken, vind ik ook 2022 en 2025 qua headliners sterke edities. Denk bijvoorbeeld aan Iron Maiden, Volbeat, Powerwolf, Scorpions, Within Temptation, Whitesnake, Judas Priest, Korn en Five Finger Death Punch in een jaar. Gezamelijk een mooi rijtje.
De undercard van 2025 vond ik daarentegen weer wat minder sterk.
Mijns inziens heeft GMM zich, in vergelijking met andere grote metalfestivals, altijd wat beperkter kunnen bewegen als het gaat om het aantrekken van grote namen. Waar Hellfest erin slaagde om acts als Metallica, System of a Down, Linkin Park, Foo Fighters en Muse te programmeren, lijkt GMM meer moeite te hebben om zich te onderscheiden in een competitief festivallandschap. Daarbij moet het concurreren met festivals als Rock Werchter, Werchter Boutique, Pukkelpop, Alcatraz en de Lokerse Feesten.
GMM is van oudsher een groot hardrock- en metalfestival, maar heeft daarbij ook regelmatig moeten toezien hoe de absolute topnamen voor andere festivals kozen.
De aankondiging van namen als Blink-182 en Faith No More lijkt bij een deel van de fans dan ook niet helemaal aan te sluiten bij de verwachtingen die zij van GMM hebben. Op dit forum ben ik daarin wellicht een uitzondering, maar als je de reacties op sociale media bekijkt, valt op dat er behoorlijk wat negativiteit is over de aankondigingen tot nu toe.