Massive Attack was machtig, quasi volledig dezelfde show als vorig jaar in Tilburg qua gastartiesten en visuals. Niet zo druk bezocht als de Jeugd of Ezra Collective, maar die hadden nog geen concurrentie van de nacht op DTRH: voor velen toch al een waardig alternatief.
Patti Smith heel sterk optreden van deze levende legende. Interessante, niet al te lange, introducties over het waar en waarom van de songs en hoe sommigen nog steeds na al die jaren zo actueel zijn. Niet de nadruk op het activistische, maar toch duidelijk merkbaar. Band en stem verrassend goed eigenlijk.
Ezra Collective sloeg erg aan, was een groot feest, ook een voltreffer met dit weer en op die spot. Band memoreerde het publiek en de kansen die ze krijgen in Nederland en de jazzfestivals hier nog terecht. Had zelf graag een andere naam uit het genre gezien want heb de band daardoor al 5 keer gezien door de jaren heen.
Stukje Maribou State gezien, speelde met band en vocalist. Had eigenlijk de DJ set verwacht en daarom in het voorbijgaan blijven hangen. Vooral de vocaliste deed het hem voor mij.
Tijdens het verkennen van het terrein ook even bij Cico Simpel langs gelopen, in de nieuwe tent Holding. Erg energiek en vermakelijk optreden met een vleugje chaos, beetje vibe van Yung Internet, ook qua tekst. Niet heel hoogstaand maar af en toe wel lekker.
Verder nog (stukjes) Clean Pete, Nusantara Beat, Mychelle, the Lathums, JPEG mafia en de Jeugd gezien. In de nacht eigenlijk overal een kijkje genomen.
Vind sfeer op het terrein echt top, grote verbetering dat de Teddy bij de ingang is geplaatst. Komt de spreiding van mensen op het terrein ten goede en voelt logisch aan. Ook fijn dat rondom dat podium meer zitplekken zijn.
Minpunt echt wel weer wc's, met name voor vrouwen wel wachttijden. Ook om het terrein op te komen soms, kan wel beter.
Knap dat vervangers Nusantara Beat en Nothing But Thieves op deze termijn zijn geregeld. Keek redelijk uit naar Sam Fender, sneu dat stem- en gezondheidsproblemen zo'n stempel drukte op zijn carrière. Zal erg lastig moeten zijn om mee om te gaan.